REKLAMA

 

 • Strona:
 • 1
 • 2

TEMAT: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy?

Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/11/09 10:20 #1947

 • trampolina
 • trampolina Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 28
 • Thank you received: 11
 • Oklaski: 3
Tu dopiero jest ambaras kiedy dwoje zechce na raz ;) Dwie duże imprezy w jednym roku, a pieniędzy wiadomo... . Znając zamiłowanie pana Starosty do finansowania imprez powiatowych poza terenem Sokółki dywagować należy, że na imprezę rangi powiatowej w gminie pod egidą starostwa o budżecie np. 50 000 zł pan Starosta wyłoży 5 000 zł i będzie domagał się świateł centralnych na swoją postać :P Wniosek więc taki, że pewnie Dni Dąbrowy będą skromne :( Wpisujcie może swoje pomysły na organizację głównej imprezy w gminie w 2013 roku, może Burmistrz posłucha B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/11/09 15:38 #1948

 • anonim
 • anonim Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 21
 • Thank you received: 3
 • Oklaski: 1
Dni naszego miasta Powinny być w tym roku z pompa przecież w 2013 roku nasze miasto świętować będzie 300-lecie nadania praw miejskich to chyba należy to jakoś upamiętnić ale jeśli dla naszego Pana Burmistrza dożynki są ważniejsze od święta miasto to sorry ;/ a nawiązując do kasy to na Dożynki Powiatowe Kasę powinna kłaść Starostwo powiatowe w Sokółce a nie nasza Gmina i żeby tak było to by nie było problemy z Zrobieniem 2 przyzwoitych imprez w naszym mieście a tak trzeba zrobić coś kosztem czegoś szkoda bo myślałem ze od kilku lat będę miał przyjemność aby pójść na dwie porządne imprezy w naszym mieście no ale niestety;/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/11/09 19:37 #1963

 • mm
 • mm Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 118
 • Thank you received: 18
 • Oklaski: 16
A ja sądzę, że pomimo wszystko odbędą się dwie imprezy: Dni Dąbrowy z kasy gminnej, natomiast na dożynki powinny przekazać część swojego budżetu pozostałe gminy powiatu sokólskiego, i sprawa byłaby załatwiona pozytywnie. Ale zawczasu nie martwmy się. Poradzimy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/11/10 15:00 #1971

 • trampolina
 • trampolina Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 28
 • Thank you received: 11
 • Oklaski: 3
Nikt nie mówi, że nie poradzicie. Zamiast paru metrów chodnika czy asfaltu więcej ,przesunie się w budżecie parę liczb i już będzie niebo kolorowe na zwieńczenie imprezy. Cóż to przy milionach te parę tysięcy- nieprawdaż? Oczywiście, że dwie imprezy się odbędą tu chodzi o podkreślenie rangi, a nie eliminację :oops:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/11/10 15:38 #1973

 • mm
 • mm Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 118
 • Thank you received: 18
 • Oklaski: 16
Mam propozycję, piszczcie jak zrobić dwie imprezy (Dni Dąbrowy połączone z 300 leciem i Dożynki Powiatowe) bez wydawania pieniędzy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/11/10 16:23 #1974

 • anonim
 • anonim Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 21
 • Thank you received: 3
 • Oklaski: 1
bez wydawania kasy to nic nie będzie ;p Trzeba ponieść jakieś koszta :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/11/11 06:19 #1979

 • trampolina
 • trampolina Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 28
 • Thank you received: 11
 • Oklaski: 3
Tak całkiem bez pieniędzy nic nie powstało i nie powstanie natomiast:
a)Dni Dąbrowy można połączyć z Białym Dniem (jak to kędyś bywało), czyli wejść we współpracę z dyr. ZOZ, który z wdzięczności za finansowe gminne wspieranie, problemów stwarzać nie powinien i kilku lekarzy i pielęgniarek ,gratisowo przebada to i owo ;) u mieszkańców. W tych czasach to się przyda ,bo nikomu się nie przelewa a i ze zdrowiem wiemy jak jest.
b)zaprosić do współpracy cesarza mlecznego Borawskiego Edmunda, ten jako monopolista mleczny z wdzięczności za dość liczne wyborcze poparcie na tym terenie w jakiś sposób mógłby wesprzeć lokalną imprezkę. W ostateczności pracownicy zakładu w ramach reklamy, mogliby za darmo rozdać kilkaset jogurtów, czy innych deserów mlecznych, a atrakcja by była.
c)Dożynki Powiatowe- konkurs na konia sokólskiego w sobotę, a w niedzielę tylko parada uroczysta championów. Uważam , że w niedzielę cały konkurs to niepotrzebne zamieszanie.
d)Powiatowy turniej wsi -niechaj się starostwo ruszy (mają komórkę od promocji powiatu) i zaproponuje gminom organizację gminnych turniejów, a na dożynki wsie reprezentujące gminy rozegrają turniej powiatowy.- sponsor starosta.
e) konkurencje sportowe dla mieszkańców. Dobra reklama w całym powiecie i ze 3 konkurencje -na siłacza, na pijaka i na żarłoka (w skrócie) Do tego bicie rekordu w sękaczu i serze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/01 09:47 #2056

 • chris
 • chris Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 85
 • Thank you received: 8
 • Oklaski: -5
Mozna zrobić świetną imprezę i to małym kosztemWystarczy,że np.każda wioska dostarczy baniaczek bimbru,jakaś mała zrzuta na kabana.Miasto zrzuci sie na napoje.Lepsze to niz dotychczasowe wystepy babc/chyba jakieś kółko różańcowe?/,czy jakieś bzdetowe przebrzmiałe zespoły "artystyczne.Kasę,która do tej pory przy takich wystepów idzie na "obiadzik" dla burmistrza i jego gosci-przeznaczyc np.na darmowa kawę czy cherbatę dla wszystkich.Wszystko zalezy od pomyslowości nas wszystkich. :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Ramaja,ooo,ramaja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/01 13:47 #2058

 • trampolina
 • trampolina Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 28
 • Thank you received: 11
 • Oklaski: 3
chris napisał:
Mozna zrobić świetną imprezę i to małym kosztemWystarczy,że np.każda wioska dostarczy baniaczek bimbru,jakaś mała zrzuta na kabana.Miasto zrzuci sie na napoje.Lepsze to niz dotychczasowe wystepy babc/chyba jakieś kółko różańcowe?/,czy jakieś bzdetowe przebrzmiałe zespoły "artystyczne.Kasę,która do tej pory przy takich wystepów idzie na "obiadzik" dla burmistrza i jego gosci-przeznaczyc np.na darmowa kawę czy cherbatę dla wszystkich.Wszystko zalezy od pomyslowości nas wszystkich. :woohoo: :woohoo: :woohoo:
...a na Twoje korepetycje z gramatyki też trzeba by było parę złotych B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dąbrowianin, chris

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/01 19:39 #2059

 • chris
 • chris Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 85
 • Thank you received: 8
 • Oklaski: -5
trampolina napisał:
chris napisał:
Mozna zrobić świetną imprezę i to małym kosztemWystarczy,że np.każda wioska dostarczy baniaczek bimbru,jakaś mała zrzuta na kabana.Miasto zrzuci sie na napoje.Lepsze to niz dotychczasowe wystepy babc/chyba jakieś kółko różańcowe?/,czy jakieś bzdetowe przebrzmiałe zespoły "artystyczne.Kasę,która do tej pory przy takich wystepów idzie na "obiadzik" dla burmistrza i jego gosci-przeznaczyc np.na darmowa kawę czy cherbatę dla wszystkich.Wszystko zalezy od pomyslowości nas wszystkich. :woohoo: :woohoo: :woohoo:
...a na Twoje korepetycje z gramatyki też trzeba by było parę złotych B)
pewnie,że tak.Na naukę nigdy nie jest za póżno.Dziękuję za wspaniały pomysł.Podać nr.konta? :lol: :cheer: :lol:
Ramaja,ooo,ramaja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/01 21:07 #2061

 • dąbrowianin
 • dąbrowianin Avatar
 • Offline
 • Senior forum
 • Posty: 52
 • Thank you received: 19
 • Oklaski: 7
"Biada temu, kto zadowolony jest z siebie; taki człowiek nigdy nie nabędzie rozumu" - nawet złoty numer konta nie pomoże. Chris, czy Ty sam wiesz, czego chcesz - biogazownia be, obiadzik niepotrzebny, wieś ma dać baniaczek bimbru, bo tak chce Pan Chris. A jaki będzie Twój wkład w dożynki? Pisanie andron na forum? A może przygotuj występ artystyczny, zobaczysz, czy zostaniesz oceniony jak babcie, czy jak kółko różańcowe?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chris, trampolina

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/02 19:23 #2064

 • chris
 • chris Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 85
 • Thank you received: 8
 • Oklaski: -5
dąbrowianin napisał:
"Biada temu, kto zadowolony jest z siebie; taki człowiek nigdy nie nabędzie rozumu" - nawet złoty numer konta nie pomoże. Chris, czy Ty sam wiesz, czego chcesz - biogazownia be, obiadzik niepotrzebny, wieś ma dać baniaczek bimbru, bo tak chce Pan Chris. A jaki będzie Twój wkład w dożynki? Pisanie andron na forum? A może przygotuj występ artystyczny, zobaczysz, czy zostaniesz oceniony jak babcie, czy jak kółko różańcowe?
Widzę,że mam fana na forum?Drogi przedmówco,nie chodzi mi w tej całej pisaninie na wybrzedzaniu czy negowaniu.Po pierwsze,to każdy może miec swoje zdanie,no nie?A tak wogóle,to czy nie czas,żeby zerwać ze sterotypami?Czy kazdego roku te tzw. dozynki czy dni Dąbrowy-to zawsze ta sama śpiewka?Jak za czasów komuny-akademia,bigos i tania rozrywka.Nie lepiej jest zrobić cos jednego,bardziej ambitnego?Jesli ma to być "święto dla ubogich",to dziekuje,postoję.Pan burmistrz i jego pracownicy mogą ruszyc swoimi 4-ema literami i tą jedyną w roku imprezę przygotowac na poziomie.
Mówisz,że krytykuję tzw.inwestycje.Bo tu realizowane sa pewne programy pod pewne osoby.Nie dla dobra obywatela.Ale pod konkretne interesy.Dobry gospodarz najpierw dba o wygląd swego obejścia.Bo jak mówi przysłowie:jak cię widza tak cię piszą.A jak wygląda Dąbrowa i cała gmina,to każdy widzi.I tu tez wielu powtarza-wszystko zależy od perpepektywistycznego,logicznego planu,który konsekwentnie trzeba realizować.Z głową i powtarzam,po gospodarsku.Czego w Dąbrowie nie ma.Zero inicjatywy.Jedyną rozrywka w mieście jest niedzielna msza.A co ma robić młodzież?
Ramaja,ooo,ramaja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/03 07:34 #2069

 • trampolina
 • trampolina Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 28
 • Thank you received: 11
 • Oklaski: 3
Jak się czyta takie wypowiedzi, to zadaję sobie pytanie: jak trzeba być złośliwym i chromym na tym i owym ,aby formułować takie wypowiedzi? Mam nieodparte wrażenie, że tego typu postawa, roszczeniowo -pretensjonalna postawa, to standardowy przykład "apszyfikanta" , korzystającego z usług instytucji charytatywnej z przeświadczeniem: "mi się należy"! Łamanie stereotypów w przedstawionej wersji oraz podniesienie poziomu na ten bardziej ambitny -ma polegać na tym,że w czasie dożynek zamiast zespołów ludowych ma wystąpić striptizerka w rytmie disco zaś na Dni Dąbrowy konkursy dla młodej gawiedzi np. kąpiel toples w kisielu. Do tego koniecznie parasole i beczka piwa dla każdego na koszt organizatora. :P Dla dobra obywatela :cheer: Co niedziela pikniki dla młodzieży na osiedlowych placach zabaw ,a dla chętnych pokazy palenia gumy gminnym autem terenowym oraz pogawędka na temat szkodliwości palenia i picia wyrobów bez akcyzy nabywanych w centrum miasta. Pan Burmistrz z mieszkańcami siedząc na kocyku w cieniu klonów i lip będzie opracowywał plan inwestycji drogowych i innych ze szczególnym uwzględnieniem uwag osób obecnych na tych spotkaniach w myśl starej zasady -"nieobecni nie mają racji". "Perpepektywistyczny" i logiczny plan powinien być konsekwentnie realizowany z głową i po gospodarsku, to wtedy jest szansa na to, aby ludziom żyło się lepiej i dostatniej i w ogóle jakoś przeżyło to życie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/03 17:36 #2070

 • mm
 • mm Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 118
 • Thank you received: 18
 • Oklaski: 16
"Trampolina", czyżbyś nie wiedziała, że najwięcej zawsze do powiedzenia mają Ci, którzy nic nie wiedza, lub zupełnie nie mają pojęcia o sprawie, w sobie nic złego nie widzą, natomiast krytykowanie innych wychodzi imponująco, na 6+. :( Smutne, ale prawdziwe.
Ostatnio zmieniany: 2012/12/03 19:15 przez mm.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dożynki powiatowe 2013- czy Dni Dąbrowy? 2012/12/05 16:58 #2084

 • chris
 • chris Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 85
 • Thank you received: 8
 • Oklaski: -5
trampolina napisał:
Jak się czyta takie wypowiedzi, to zadaję sobie pytanie: jak trzeba być złośliwym i chromym na tym i owym ,aby formułować takie wypowiedzi? Mam nieodparte wrażenie, że tego typu postawa, roszczeniowo -pretensjonalna postawa, to standardowy przykład "apszyfikanta" , korzystającego z usług instytucji charytatywnej z przeświadczeniem: "mi się należy"! Łamanie stereotypów w przedstawionej wersji oraz podniesienie poziomu na ten bardziej ambitny -ma polegać na tym,że w czasie dożynek zamiast zespołów ludowych ma wystąpić striptizerka w rytmie disco zaś na Dni Dąbrowy konkursy dla młodej gawiedzi np. kąpiel toples w kisielu. Do tego koniecznie parasole i beczka piwa dla każdego na koszt organizatora. :P Dla dobra obywatela :cheer: Co niedziela pikniki dla młodzieży na osiedlowych placach zabaw ,a dla chętnych pokazy palenia gumy gminnym autem terenowym oraz pogawędka na temat szkodliwości palenia i picia wyrobów bez akcyzy nabywanych w centrum miasta. Pan Burmistrz z mieszkańcami siedząc na kocyku w cieniu klonów i lip będzie opracowywał plan inwestycji drogowych i innych ze szczególnym uwzględnieniem uwag osób obecnych na tych spotkaniach w myśl starej zasady -"nieobecni nie mają racji". "Perpepektywistyczny" i logiczny plan powinien być konsekwentnie realizowany z głową i po gospodarsku, to wtedy jest szansa na to, aby ludziom żyło się lepiej i dostatniej i w ogóle jakoś przeżyło to życie.
Po to jest wybierany gościu na burmistrza,żeby z ludżmi rozmawiać.Przed wyborami-to go było pełno,czyz nie tak?I takich ludzi,jak burmistrz,jest zakichanym obowiązkiem słuchanie co mowia mieszkańcy.I on ma im słuzyć.Wszystkim a nie tylko pewnej okreslonej grupie.
I chocby takie spotkanie "na kocyku" właśnie by sie przydało.Dąbrowa to nie jest jakaś wielka metropolia.A burmistrz nie jest z księżyca. :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Ramaja,ooo,ramaja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
 • Strona:
 • 1
 • 2
Time to create page: 0.072 seconds

REKLAMA

 

Facebook

Instagram