REKLAMA

 

 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3

TEMAT: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy

Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/10/14 15:42 #1872

 • zbycho
 • zbycho Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Posty: 2
 • Oklaski: -1
Tutaj zamieszczamy pytania i odpowiedzi które będziemy pisać do gminy drogą meilową i tylko taka droga będą musieli nam odpisywać.Nie ma innego wyjścia bo tu oni nic nie czytają i nic z tym nie robią .Jest na stronie gmin adres meilowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i piszcie i będziemy mieli w końcu porządek ,na każde pytanie muszą nam odpisać , bez przedstawiania się kim jesteśmy.A także nasze komentarze do pytań i odpowiedzi serdecznie polecam ten wątek -pozdrawiam czytelników którzy będą się tu udzielać i którym nie będzie obojętna sytuacja w naszej gminie.
Ostatnio zmieniany: 2012/10/14 15:55 przez zbycho.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/10/14 15:44 #1873

 • zbycho
 • zbycho Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Posty: 2
 • Oklaski: -1
Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej udziela odpowiedzi na pańskie pytania:

Dlaczego emerytki pracują nadal w gminie ,a młodzi nie mogą ich zastąpić.

Urząd Miejski nie zatrudnia emerytów, odrębną sprawą są osoby posiadające uprawnienia emerytalne, a te kwestie są regulowane przez obowiązujące przepisy prawne w tym zakresie

Dlaczego bez przetargu gmina dała działkę pod biogazownie bez przetargu.

Rada Miejska w Dąbrowie Białostockiej Uchwałą Nr VIII/62/11 z dnia 28 czerwca 2011 r. wyraziła zgodę na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym nieruchomość położoną w Dąbrowie Białostockiej ozn. Nr 13/2 na potrzeby realizacji projektu budowy biogazowni w oparciu o art. 37 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2010 r. nr 102, poz. 651 z późn. zm.).

Czy planowane są w gminie jakieś oszczędności w postaci zwolnień lub zmniejszenie wynagrodzeń pracowników.

W niezależnych rankingach opracowywanych przez tygodnik „Wspólnota”, który co roku przygotowuje zestawienia najtańszych Urzędów, biorąc pod uwagę bieżące środki finansowe przeznaczane na administrację i funkcjonowanie urzędów w przeliczeniu na jednego mieszkańca – jesteśmy jednym z najtańszych urzędów w Polsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich od 10 do 15 tys. mieszkańców.

Jaką gmina podjęła ostateczną odpowiedz w sprawie biogazowni.

Gmina nie podejmowała ostatecznych decyzji w sprawie biogazowni, a jedynie jest umocowana do wydania decyzji w zakresie uwarunkowań środowiskowych realizacji przedsięwzięcia – trwa postępowanie.
Ostatnio zmieniany: 2012/10/14 15:56 przez zbycho.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/10/16 17:51 #1876

 • recpro
 • recpro Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 21
 • Thank you received: 16
 • Oklaski: 3
Kolego, bądź konsekwentny w działaniu i rozlicz obecną radę SM ...
aaa... zapomniałem że to nie po Twojej linii politycznej (tzw. konflikt interesów) :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/10/16 19:00 #1877

 • mm
 • mm Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 118
 • Thank you received: 18
 • Oklaski: 16
Ależ skąd, Piotruś mamusi nie ruszy. Nawet, jakbyś zalogował się kyrie eleison, to zawsze będzie wiadomo, że to Ty "słynny" Pietrek z DB!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): recpro

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/10/18 10:23 #1882

 • luk1984
 • luk1984 Avatar
 • Offline
 • Świeżak
 • Posty: 4
 • Oklaski: -1
Kto zapłaci za wyjazd dąbrowskiego naczalstwa służbowym samochodem w dniu 16.10.2012r. na mecz Polska-Anglia???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/10/18 12:41 #1883

 • mark1558
 • mark1558 Avatar
 • Offline
 • Świeżak
 • Posty: 3
 • Oklaski: -3
To już ci odpowiem. Za ten wyjazd zapłacili mieszkańcy naszej gminy. Pan Burmistrz i jego pracownicy wykorzystują swoją pozycję ażeby pojechać na mecz do Warszawy służbowym samochodem. Na mecz reprezentacji przyjechali ludzie z całej Polski ale służbowym samochodem pojechał tylko Burmistrz Dąbrowy z resztą świty. Poniekąd dziwię się, że ludzie którzy zarabiają po 10 tys. zł. wykorzystują samochód służbowy do celów osobistych. Panowie wstydu nie macie za grosz. No ale cóż najlepiej jechać na cudzej....do raju. Tacy właśnie ludzie nami zarządzają. Wydają decyzje, postanowienia, uchwały które w żadnej mierze nie są transparentne i przejrzyste a zarazem zgodne z prawem..... i przy tym dobrze się bawią.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/10/19 12:38 #1885

 • trampolina
 • trampolina Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 28
 • Thank you received: 11
 • Oklaski: 3
-a pań nie było? :cheer:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/08 18:33 #1943

 • dociekliwy
 • dociekliwy Avatar
 • Offline
 • Świeżak
 • Posty: 11
 • Oklaski: -4
Pytanie do Burmistrza i jego świty:
1. Dlaczego uchwały są publikowane w BIP-ie z miesięcznym, a nawet większym opóźnieniem?
2. Kto jest za to odpowiedzialny?
3. Ile się płaci pracownikom w Gminie za nic nie robienie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/08 20:19 #1945

 • zdun
 • zdun Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Posty: 6
 • Oklaski: -1
Tu się nie pisze napisz meila do gminy ja czekam na kolejne odpowiedzi na me 10 pytań.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/09 19:29 #1961

 • zdun
 • zdun Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Posty: 6
 • Oklaski: -1
Witam ponownie urząd przyjazny mieszkańcom znów nasunęły mi się pewne pytania;

1.Dlaczego osoby posiadające uprawnienia emerytalne pracują w gminie,maja przecież emeryturę, a na ich miejsce mogli by przyjść młodzi bezrobotni.Czemu burmistrz tak ostro jest za nimi,niech pan nie zapomina ze to mieszkańcy pana wybrali i to pan miał pracować dla dobra mieszkańców.Ile gmina zatrudnia pracowników.

2.Czy były jakieś kontrole z zewnątrz które to by sprawdziły z czego są zrobione podsypki pod drogi i inne miejsca użyteczności publicznej.My zapłaciliśmy pieniądze,oni mieli w dokumentach z czego mają zrobić podsypki,a często używali czegoś co się już do niczego nie nadawało.Przedstawili wam jakieś dokumenty i faktury i może was to zadowoliło.Bo wasze kontrole o ile są robione to i tak nic nie wnoszą.Jak nie było takiej kontroli z zewnątrz to kiedy gmina chce taka kontrole zaprosić do siebie
żeby to wszystko zbadała dokumenty i place budowy.

3. Na którym miejscu jest gmina jeśli chodzi o wykorzystanie środków unijnych na jednego mieszkańca ,bo kiedyś byliśmy grubo poza setka ,chyba trzeci od końca,przed nami były wszystkie otaczające nas wioski.

4.Kto był na tym wyjeżdzie na mecz do Warszawy,pytam szczególnie o pracowników gminy i radnych,wiem ze nasunie się wam myśl a co to cię obchodzi,ale chcę wiedzieć kto z kim gra w naszej gminie.

5.Jak się zakończyła sprawa uciążliwej nam biogazowni.Cz gmina wyraziła zgodę na jej powstanie.

6.Co mi jakieś podstawianie się gazetą,,Wspólnota' ja pytam czy będą jakieś ograniczenia płac i zwolnienia ponieważ widzimy wszyscy jaka jest sytuacja w gminie i w państwie.Dobrze by było dla jasności odpisać kto ile zarabia ,ale na pewno powiecie ze to tajemnica.

7.Kiedy będzie zatwierdzenie planu przestrzennego zagospodarowania miasta.

8.Czy stoi gdzieś kontener na śmieci gdzie mieszkańcy domów by mogli wywieżć śmiecie, a nie wywożą na kalno bo nie maja umów podpisanych bo oszczędzają w ten sposób pieniądze.

9.Jak się przedstawia sprawa szpitala ,czy już macie oficjalny termin jego zamknięcia i zlikwidowania tak jak to zrobiliście z oddziałem dzieciencym.

10.Jakie są koszta miesięcznego wynagrodzenia wszystkich pracowników urzędu gminy.

11.Jaka suma podatków będzie wpływać do gminy z dwóch wiatraczków.

To wszystko na obecną chwile i proszę o zasadne odpowiedzi, a nie odpowiedz która nic nie wnosi i znów kolejny raz pytam o to samo.Np; z zatrudnieniem,płacami,podsypka.
Pozdrawiam i czekam w miarę na szybka odpowiedż.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/09 19:31 #1962

 • zdun
 • zdun Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Posty: 6
 • Oklaski: -1
Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej udziela odpowiedzi na Pańskie pytania:
Do punktu 1.
Zasady przechodzenia na emeryturę reguluje ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227 z późn. zm.).
Urząd wyłania kandydatów do pracy w oparciu o ustawę o pracownikach samorządowych, która przewiduje ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko, które podaje się do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu i tablicy ogłoszeń, w razie takiej potrzeby w inny sposób przewidziany przepisami prawa.
Między pracownikami a kierownictwem Urzędu występuje jedynie zależność służbowa, dlatego trudno domniemywać lub doszukiwać się innych zależności.
Od szeregu lat w Urzędzie zatrudnionych jest 29 pracowników administracji samorządowej.
Do punktu 2.
Odbiór wykonywanych zadań i inwestycji na terenie gminy dokonuje komisja, w skład której wchodzą: przedstawiciel Urzędu, inspektor nadzoru, przedstawiciel wykonawcy oraz czynnik społeczny w osobach sołtysa i radnego danego okręgu. Kontrole zewnętrzne są i obejmują prawidłowość przeprowadzanych przetargów.
Wskazane przez Pana braki wykonawstwa trudno zweryfikować, bo nie wskazano konkretnego zadania.
Do punktu 3.
Gmina nie prowadzi list rankingowych, na których określa swoje miejsce wykorzystania środków unijnych na jednego mieszkańca. Trudno odnieść się do wskazanego miejsca, gdyż nie wskazuje Pan źródła rankingu. Również niezrozumiałe jest stwierdzenie „wszystkie wioski:”, które wymaga doprecyzowania. Warto nadmienić, że gmina korzysta ze środków w ramach POKL, PROW, RPO WP – informacje o rozstrzygniętych konkursach w ramach tych programów znajdują się na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Do punktu 4.
Gmina nie dysponuje wiedzą, który z pracowników i radnych w jaki sposób spędza wolny czas.
Do punktu 5.
Gmina nie ma w swoich kompetencjach wyrażania zgody lub nie wyrażania zgody na powstawanie obiektów przemysłowych – regulują to odrębne przepisy.
Do punktu 6.
Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” jest uznanym w Polsce czasopismem poświęconym samorządowi. Rankingi tam zamieszczone są oparte na konkretnych źródłach.
Ilość i wartość zadań realizowanych przez gminę corocznie wzrasta, aby zadania te sprawnie realizować nie jest możliwe zmniejszenie zatrudnienia. Aby zadania te były wykonywane należycie pracownicy powinni być odpowiednio gratyfikowani. Wynagrodzenie pracowników Urzędu regulują przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych oraz rozporządzenie z dnia 18 marca 2009 r. Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Wynagrodzenie burmistrza ustalone jest w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów, uchwałą Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej z dnia 15 grudnia 2010 r. i wynosi:
zasadnicze – 4900 zł
dodatek funkcyjny – 1700 zł
dodatek specjalny – 1980 zł
dodatek stażowy – 980 zł
łącznie 9560 zł (brutto)
Wynagrodzenie pozostałych pracowników ustalone jest w umowie o pracę w oparciu o przepisy w tym zakresie. Średnie wynagrodzenie wraz z pochodnymi (brutto) pracowników na stanowiskach kierowniczych za miesiąc październik wyniosło –5204,17 zł, pozostałych –2640,80 zł.
Informacja o tych wynagrodzeniach była zamieszczana na stronie internetowej gminy oraz na stronie internetowej portalu „isokolka.eu”.
Do punktu 7.
Na chwilę obecną jesteśmy na etapie opracowywania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Dąbrowa Białostocka, czyli kierunkowych założeń do planu przestrzennego zagospodarowania – trwają konsultacje dotyczące studium. Przewiduje się, że studium trafi pod obrady Rady Miejskiej w I połowie 2013 roku, natomiast zatwierdzenie przestrzennego planu zagospodarowania planowane jest na rok 2014.
Do punktu 8.
Obowiązkiem każdego właściciela lokalu jest posiadanie umowy na wywóz śmieci. Jeżeli zna Pan osoby, które wywożą śmieci na Kalno, to proszę o podanie nazwisk celem wyciągnięcia konsekwencji.
Do punktu 9.
Organem założycielskim szpitala w Dąbrowie Białostockiej jest Starostwo Powiatowe w Sokółce, które jest władne do podejmowania w jego sprawie decyzji, w związku z czym wszelkie zapytania w powyższej sprawie proszę kierować do Starostwa.
Do punktu 10.
Koszty wynagrodzenia wszystkich pracowników wraz z pochodnymi (brutto) w Urzędzie za miesiąc październik wyniosły 112.313,66 zł.
Do punktu 11.
Podatek wpłacany przez podatnika jest objęty tajemnicą skarbową, w związku z czym Urząd nie ma prawa tego upubliczniać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/09 20:11 #1964

 • pomaranczowakrowa
 • pomaranczowakrowa Avatar
 • Offline
 • Świeżak
 • Posty: 10
 • Thank you received: 4
 • Oklaski: -1
Wielki szacun zdunie!!!
[wpis usunięty przez moderatora - pomówienia]
Ostatnio zmieniany: 2012/11/09 21:20 przez piotr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/09 20:26 #1965

 • mm
 • mm Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 118
 • Thank you received: 18
 • Oklaski: 16
"pomarańczowakrowo", z Twojej wypowiedzi wynika, że skoro patrzysz wszystkim na ręce, to sam masz je brudne. Zebyś dobitniej zrozumiał, to staropolskie powiedzenie mówi:"jak w każdym widzisz złodzieja , to sam nim jesteś".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/10 14:28 #1969

 • chris
 • chris Avatar
 • Offline
 • Ekspert
 • Posty: 85
 • Thank you received: 8
 • Oklaski: -5
Pytanie do p.burmistrza-kiedy na terenie gminy Dabrowa Biał. znikną te słynne Żwirówki?Żyjemy ponoć w XXI wieku.Czy pierwszeństwo w asfaltówkach,mają znajomki i ciocie naszych władz-patrz-asfalt do Jasionówki czy Kamienna Stacja. :whistle: :woohoo: :ohmy:
Ramaja,ooo,ramaja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytania i odpowiedzi kierowane do urzędu gminy 2012/11/10 14:55 #1970

 • trampolina
 • trampolina Avatar
 • Offline
 • Młodszy forowicz
 • Posty: 28
 • Thank you received: 11
 • Oklaski: 3
Ciekawe myślenie, typowo zausznikowe . :P Asfalt do Jasionówki czy do Kamiennej jest bee, chociaż ludzie tam mieszkający też chcą żyć w XXI w , ważniejsze są inne słynne żwirówki ,prawda ;) Pewnie byłbyś osobiście zainteresowany kawałkiem asfalciku i wtedy burmistrz, władza byliby cacy :sick:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3
Time to create page: 0.077 seconds

REKLAMA

 

Facebook

Instagram