TEMAT: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy!

Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 11:05 #1687

• marzec6886
  • marzec6886 Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: 3
Informacje o budowie biogazowni na stronie Urzędu Miejskiego: um-dabrowa.pbip.pl/?event=informacja&id=4044i :
Temat został zablokowany.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 11:40 #1688

• oliwa1551
  • oliwa1551 Avatar
  • User is blocked
  • Oklaski: -5
Mieszkańcy już raz mieli ekologiczną inwestycję w postaci oczyszczalni ścieków na Kalnie. Do tej pory mieszkańcom Grabowa i działkowcom głowa boli. Nie zgadzamy się na ponowne wąchanie smrodu. Apeluję mieszkańców Dąbrowy i pobliskich miejscowości o wzięcie udziału w debacie publicznej 7 września o godzinie 10, na którą zaprasza Burmistrz. Proszę nie zapomnieć o taczkach!

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 19:45 #1690

• Hela2
  • Hela2 Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -3
Z wypowiedzi Burmistrza w artykule na isokółka wynika, że pan Ciszkowski jest za powstaniem biogazowni. Jest to niezrozumiałe. Przedkłada interesy inwestorów nad życie i zdrowie mieszkańców Dąbrowy i pobliskich miejscowości.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:03 #1695

• Mała
  • Mała Avatar
No tak - biogazownia będzie truła i zabije nas wszystkich jak wiatrak w Osmołowszczyźnie. Najpierw narzekacie wszyscy, że w Dąbrowie nic nie powstaje, że coraz bardziej to wszystko się zapada, a jak już coś powstaje, to be. Mam nadzieje, że przyjdziesz na spotkanie w przyszły piątek i opowiesz o swoich wątpliwościach.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:23 #1696

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
  • Oklaski: 1
Ja jestem za rozwojem, za bio-gazownią, za wiatrakami, za wszystkim co niesie nam nowoczesna technika. Jestem natomiast przeciw oszustwom, niekompetentnej i nieudolnej władzy oraz przeciw imbecylom na wysokich stołkach. Zaczynając od początku, jeżeli ta inwestycja jest tak korzystna dla Dąbrowy i jej mieszkańców to dlaczego Pani Celina R. nie występuje tu jako inwestor z ramienia Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej tylko z jakiegoś tworu nazwanego Biogazownia Dąbrowa Białostocka Sp. z o. o. Jeżeli to by było tak korzystne dla Gminy to Celina R. z ramienia PGKiM powinna w to wejść, a nie jako jakaś spółka kant & oszust. Dalej, dlaczego nie jest powiedziane wprost czym ta biogazowni ma być „zasilana”. Powinno się powiedzieć, że głownie będą to osady z oczyszczalni i „resztki” z wysypiska, a nie jakaś kukurydza i kiszonka, szkoda, że nie fiołki i róże. Dalej, co ma na celu pisanie w tej śmiesznej karcie sto razy, że ta biogazownia będzie na działce 13/2, głównym odbiorcą gazu będzie jakiś kogenerator i inne srele morele. Brak jest za to normalnych, prawdziwych informacji na temat tego całego burdelu. Z tej karty wynika tyle, że głównie będzie szkodziło szambo do którego będą odprowadzane ścieki z budynku socjalnego, woda z opadów deszczu (strona 23, 24) i spaliny samochodów (str. 26). Autor karty informacyjnej napisał poemat na temat spalin samochodowych, opisał zasadę działania silnika samochodowego i inne bzdury (str. 26) ale na temat samej biogazowni na tej samej stronie napisał tyle, że: „Z eksploatacją elektrociepłowni na biogaz wiąże się nieznaczna emisja zanieczyszczeń do atmosfery w wyniku spalania biogazu w silniku kogeneracyjnym” Przecież to jakiś kretynizm. Co więcej, autor tych bzdur jest na tyle „ynteligentny”, że sam nie potrafił tego napisać, te bzdury zostały skopiowane. Wystarczy wpisać tekst „Dodatkowy czynnik wpływający na emisje prawie wszystkich rodzajów pojazdów to temperatura silnika” w google to wyskoczy kilkanaście innych kart informacyjnych, których ten „znawca” tematu nie tworzył. Dalej po co „pisać” w tej śmiesznej karcie informacyjnej jakieś bzdury na temat Natury 2000. Te informacje też zostały prawie bez zastanowienia skopiowane z serwera: obszary.natura2000.org.pl/index.php?s=obszar&id=336
Prawo autorskie się kłania.

Jeżeli ktoś chce więcej to proszę o odzew na forum. Polecimy z grubszej rury.

Nie dajmy robić sobie wody z mózgu tym którym nawet woda wyparowała.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:31 #1697

• Mała
  • Mała Avatar
Pewnie, że chcę więcej.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:36 #1698

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
Nie podniecaj się tak Mała bo się spocisz. Sądząc po Twoich wpisach na forum to jesteś albo jakimś sprzymierzeńcem Burmistrza albo jakimś radnym, który nie wie co robi na sesji, ale wie że dieta wpływa na koniec miesiąca.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:46 #1699

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 16
To Ty wyluzuj! Każdy, kto ma inne zdanie niż Ty jest albo kumplem Burmistrza albo chciwym na dietę radnym.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:53 #1700

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
Ja jestem taki wyluzowany, że ho ho. Siedzę sobie przy komputerku i popijam drinka. Uważam, że ktoś kto potrafi czytać tę całą kartę informacyjną to wie, że tam nie ma słowa prawdy. Więc .... jesteś radnym , czy..... Ale ogólnie to jestem za tą bio-gazownią.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:57 #1701

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
No widzisz, po drinku pomieszało Ci się w głowie! To w końcu jesteś za, czy przeciw? Bo jutro jak się obudzisz to sam będziesz zdziwiony co dziś napisałeś. No i jeszcze jedno, późne picie kończy się kacem - uważaj!!!!!!!!!!!!!!!!

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 21:58 #1702

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
Pytanie dla radnych na dobranoc. Dlaczego Gmina wydzierżawiła bez przetargu działkę dla greeninvestment na okres dłuższy niż trzy lata??? Kolorowych snów, radny mm i Mała
Ostatnio zmieniany: 2012/08/31 22:01 przez nie_gambeta.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 22:05 #1703

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
No i masz kłopot z interpretacją przepisów. Zawsze bez przetargu - proponuje brać udział w obradach sesji albo ze zrozumieniem czytać przynajmniej sprawozdania z sesji w Głosie Dąbrowy. Dobranoc nieradny!!!

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 22:09 #1704

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
Dobranoc Panie Radny :) Niech Ci się przyśni biogazownia zasilana fiołkami.
Ostatnio zmieniany: 2012/08/31 22:11 przez nie_gambeta.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 22:17 #1705

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
Już raz pisałem, że nie jestem radnym, ale Ty z uporem maniaka, będąc po drinku, ciągle do tego wracasz. Skąd ten uraz do radnych? Startowałeś i przegrałeś, a może nie chciał Ciebie żaden komitet wyborczy? Jak jestem w błędzie to mam propozycję, startuj w następnych wyborach, będziesz miał dietę i pomysły, które wtedy będą krytykować inni. A tak na marginesie to masz słabą głowę jak po drinku o 22.19 idziesz spać - nie nadajesz się na radnego!!! :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2012/08/31 22:22 przez mm.

Odp: Biogazem pod nos dla mieszkańców Dąbrowy! 2012/08/31 22:23 #1706

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
Mała, a Ty też po drinku, że zamilkłaś, a chciałaś więcej!!! :)
Ostatnio zmieniany: 2012/08/31 22:25 przez mm.
Time to create page: 0.153 seconds

Facebook

Instagram