TEMAT: Wiatraki

Odp: Wiatraki 2012/03/13 21:30 #921

• użytkownik
  • użytkownik Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 7
  • Oklaski: 6
Tak sobie się zastanawiam po co robić tyle hałasu o nic. Tym bardziej, że nikt kto tu wypisuje jakieś argumenty za i przeciw nie ma zupełnie pojęcia na ten temat. Czy ktoś z forumowiczów zna jakiekolwiek szczegóły na temat tej elektrowni wiatrowej. W tym środowisku każdy szuka jakiejś atrakcji do wzajemnych połajanek. Szczególnie Pan Piotr, który nie zna się na niczym ale bardzo chętnie się tym zajmuje dodatkowo w sposób bardzo nieudolny. Moim zdaniem mówiąc kolokwialnie ludzie na własnej skórze muszą się przekonać, że krowy dalej dają białe mleko, kury nie znoszą kwadratowych jajek, po zimie jest wiosna, słońce świeci, deszcz pada, jest ok. Przez takich ......... jak Pan Piotr, który z racji tego, że nie ma co robić zajmuje się społecznie robieniem wideł z igieł ten śmieszny kraj jeszcze przez długi czas będzie zalatywał średniowieczem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): christopherasdf6

Odp: Wiatraki 2012/03/14 16:42 #922

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 16
Mam piękny widok z okna, kręcące się śmigła wiatraka i powstający prąd bez zanieczyszczania atmosfery. Tylko żal, że stoi jeden a nie kilka.

Odp: Wiatraki 2012/03/15 09:26 #926

• Cecylia
  • Cecylia Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Thank you received: 8
  • Oklaski: 1
Czy mi się wydaje czy mieszkamy w tym samym bloku :P

Wiatrak - piękny widok :)

Odp: Wiatraki 2012/03/15 16:22 #927

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
Skoro Tobie Cecylio wiatrak stanowi piękny element krajobrazu to znaczy, że mieszkamy w tym samym budynku i mamy takie same poglądy na odnawialne źródła energii. :cheer: :cheer:

Odp: Wiatraki 2012/03/15 21:13 #928

• Kisuga
  • Kisuga Avatar
  • Senior forum
  • Brak słów też wiele mówi...
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: -3
Tak sobie czytam i czytam i nadziwić się nie mogę waszej ignorancji ,co niektórych.Protestującym nie chodzi o infradźwięki,ludzie opamiętajcie się w połajaniach tych osób,tu chodzi o ceny ziemi w momencie gdy stanie ich więcej (jeden na 100% stać nie będzie),o pozwolenia na budowę,na remont domu czy postawienie ,,sracza,, nie możecie zrozumieć tak prostej rzeczy? Ceny ziemi będą drastycznie spadać,wybudować domu jednorodzinnego też nie będzie można(już są problemy z pozwoleniem).Co dadzą nam wiatraki? Ano dadzą dadzą, kilka złotych podatku od fundamentu,mniejsze zagospodarowanie terenu przez rolników,a co za tym idzie sprzedaż ziemi za tzw. bezcen i szukaniu miejsca na ziemi.Dziwi mnie tylko ,że większości miastowych wiatraki nie będą przeszkadzać,ale wieśniakom i owszem-miastowi nie będą mieszkać z nimi po sąsiedzku ale wieśniaki niestety tak.Więc przestańcie pisać jak to pięknie i cudownie będzie wyglądać gmina.Jak stanie ich ze 30 sztuk to wtedy porozmawiamy na ten temat
Prawdy nie zbudujesz na kłamstwach...Patrz w monitor jak do Ciebie mówię!!!!!

Odp: Wiatraki 2012/03/15 22:01 #929

• Mat
  • Mat Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
zgadzam się, również o tym wcześniej napisałem - póki co jest atrakcja, ale w tak bliskim sąsiedstwie nie powinno ich powstawać wiele... To jest ciekawy argument przeciw (mnie tam on nie przeszkadza ale ja właśnie jestem z "miasta") i nie chodzi o kwestie zdrowotne ale o krajobraz. Jak wspomniałem na zachodzie nikt nie chce takiego widoku w pobliżu

Odp: Wiatraki 2012/03/16 00:08 #930

• Cecylia
  • Cecylia Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Thank you received: 8
Raczej chodzi o to czemu wiatrak stoi u sąsiada a nie u mnie. A nie o infradźwięki, spadek wartości gruntów itd.

Nie jestem za kilkunastoma wiatrakami... to by popsuło widok.. ale 1-2 może 3 by nie zaszkodziły. Pod warunkiem, że będą od siebie oddalone.

Co do cen gruntów. To spadek by się może i w Dąbrowie przydał. Bo już niektórzy to się cenią aż za natto. A to rozwoju naszej miejscowości nie służy.

Co do pozwoleń na budowę to o ile ci "Kisuga" chodzi o działki koło wiatraka ( nie tego nowego lecz starego ). To sprawa jest nie spójna w żaden sposób z nowo wybudowanym wiatrakiem.

Odp: Wiatraki 2012/03/16 19:23 #933

• józek
  • józek Avatar
  • User is blocked
  • Oklaski: 0
Ludzie trzymajcie mnie jak się czyta takie opowieści z zaczarowanego lasku.Jednym jeden wiatrak nie przeszkadza ale juz kilka tak nie ma jednego albo kilka albo nic ,czyli jeszcze kilka powstanie a mówilem zeby i jednego nie bylo.Drugi madry mówi stawiajmy i zobaczymy co za kilka lat bedzie ,popatrz na you tube filmy jak ludzie wyja przez te wiatraki.Nastepny z antenami na kosciele znajdz kto jest za ,bo ja wiem ze 100 bylo przecie i nikt ich nie pytal zrobil po swojemu proboszcz .W najblizszym czasie maja zmieniac na nowsze bedzie trzeba przykowac sie lancuczami do muru aby dzwig nie mogl wjechac ,kto chce sie wpisac na liste.Celina jedyna szzesliwa z wiatraka bedzie mogla siedziec wieczorami w oknie i liczyc swiatelka czerwone na wiatraczku.Ona mowi o stratach cen ziemi przy nowym czyli szrocie starym z niemiec ze strychu niemca przywiezionym.

Odp: Wiatraki 2012/03/17 18:06 #934

• Kisuga
  • Kisuga Avatar
  • Senior forum
Cecylia napisał:

Co do pozwoleń na budowę to o ile ci "Kisuga" chodzi o działki koło wiatraka ( nie tego nowego lecz starego ). To sprawa jest nie spójna w żaden sposób z nowo wybudowanym wiatrakiem.

Chodzi mi o działki w miejscu gdzie być może będzie stał wiatrak...

Odp: Wiatraki 2012/03/19 13:46 #952

• Ultra
  • Ultra Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 19
  • Oklaski: 5
No i jak ma się sprawa wiatraków? Głowy pękają? Telewizory i sprzęt elektr wybucha? No i co z tymi biednymi zwierzątkami? Mleko nadal białe? Jajka owalne? Jedyne co się zmieniło to brak krzykaczy :) A ogólnie jak było tak i jest.
Oby tak dalej czego Wam i Sobie życzę :D

Odp: Wiatraki 2012/03/28 22:28 #1053

• Obiektywny
  • Obiektywny Avatar
  • Młodszy forowicz
  • Thank you received: 7
  • Oklaski: -4
Wiatrak - ok :) Dobre zdjęcia wychodzą ;) I dodaje takiej nutki romantyczności do spacerów w okolicach Brzozowa :)

Odp: Wiatraki 2012/03/28 23:11 #1054

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 2
Może ktoś wie coś na temat tego drugiego wiatraka, który ma powstać w Osmołowszczyźnie. Dowiedziałem się, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało decyzję, że decyzja Burmistrza Dąbrowy jest wydana z naruszeniem prawa. Wie ktoś coś konkretnego na ten temat. Pana Piotra S. proszę o nie zabieranie głosu ze względu na to, że oczekuję konkretnych wypowiedzi.

Odp: Wiatraki 2012/03/29 09:41 #1057

• Ultra
  • Ultra Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 19
  • Oklaski: 5
[wpis usunięty przez moderatora]
Ostatnio zmieniany: 2012/03/29 15:09 przez piotr.

Odp: Wiatraki 2012/04/04 16:31 #1078

• Kisuga
  • Kisuga Avatar
  • Senior forum
Witam i wesołych świąt wszystkim życzę,chociaż może to już ostatnie spokojne święta w Dąbrowie..w odpowiedzi na poprzednie posty;tak,kolegium samorządowe orzekło,że decyzja lokalizacji celu publicznego dla wiatraka w Osmołowszczyźnie jest wydana z rażącym naruszeniem prawa,co do pozwoleń na budowę,UWAGA-dwóm mieszkańcom Osmołowszczyzny, gmina nie wydala warunków zabudowy na domy ,ze względu na planowana budowę wiatraka,przy czym jeden z planowanych domów miał powstać ok.1km. od jeszcze nie istniejącego wiatraka... Taki jest zasięg i oddziaływanie tego dobrodziejstwa, i korzyści dla rolników mieszkających w pobliżu...Na koniec,ku pokrzepieniu serc i ducha mieszkańców Dąbrowy,którzy wyśmiewali się z ciemniaków,pragnę poinformować, że surowcem do produkcji gazu w planowanej biogazowni będą odpady zwierzęce.Biorąc pod uwagę,regularne w naszym regionie wiatry z zachodu......będzie się działo,a raczej pachniało...Cieszycie się z tego,że nie będziecie mogli nic zbudować i,że będzie wam dopiero teraz wesoło, szczególnie w Dąbrowie hehe...Z pozdrowieniami zacofana ciemniaczka:P

Odp: Wiatraki 2012/04/04 18:33 #1079

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
Kisuga, napisz jasno, nie pasują Ci wiatraki ani biogazownia, więc zwolenniczką jakiego rodzaju energii jesteś? Co do biogazowni w Dąbrowie to małe sprostowanko, w przeciwieństwie do sokólskiej, głównym komponentem nie będą odpady zwierzęce. I jeszcze jedno, nikt z dąbrowiaków nie wyśmiewał się z ciemniaków, sam jestem ze wsi i szanuję mieszkańców wsi. Co do kierunku wiatru, to pomyśl, jak będzie wiał południowo – zachodni, szybciej „planowany zapach” dotrze do kolonii Osmołowszczyzny, niż do Dąbrowy. Życzę wszystkim przeciwnikom odnawialnych źródeł energii, każdych kolejnych, spokojnych i Wesołych Świąt, przy powstawaniu następnych wiatraków i biogazowni.
Ostatnio zmieniany: 2012/04/04 18:39 przez mm.
Time to create page: 0.201 seconds

Facebook

Instagram