TEMAT: Wiatraki

Odp: Wiatraki 2012/03/11 17:15 #904

• Stinger
  • Stinger Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: -1
Kolego DB daruj sobie niema sensu z głupkiem dyskutować szkoda Twoich i moich nerwów :woohoo: Piotrek powiem tylko tyle wiatraki szkodzą a żarówki energooszczędne które sprzedajesz to niby nie? spalane śmieci w domach i puszczane w komin to tez nie? ale pewnie za granicą też są głupi ludzie że pozwolili postawic setki wiatraków np. w Holandii.

ps. Widzę po wklejonym artykule że poznałeś opcje kopiuj/wklej gratuluje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DB

Odp: Wiatraki 2012/03/11 17:26 #905

• Adasko
  • Adasko Avatar
  • User is blocked
  • Oklaski: -6
Tak śmieci się pali w domu to dziwne ze jeszcze was nikt w komin nie puścił.Przyjdżcie jak będzie blokada w Osmołowszczyznie jak będziemy blokować wjazd sprzętu mimo, że może uda się dla inwestorka załatwić papiery.I wtedy powiecie swe mądrości przed wzburzonym tłumem.Czekamy na was z utęsknieniem.
Wątpię ze macie paszporty żeby coś mówić jak jest w Holandii tam są ale po 10 km od budynków.
Ostatnio zmieniany: 2012/03/11 17:29 przez Adasko.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 17:27 #906

• Mat
  • Mat Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
A ja bym poprostu przeanalizował temat. Nie wymądrzam się bo się nie zagłąbiałem w tematyke elektrowni wiatrowych, ale też nie zawsze tak jest że jacyś "naukowcy" zapewniają nas o mega szkodliwości lub o braku skutków szkodliwych różnych rzeczy. Tak więc jeżeli zacząłeś o infradźwiękach to najpierw trzeba sprawdzić co je konkretnie powoduje i jaki mogą mieć wpływ na człowieka, po drugie pomyśleć z czego zbudowany jest sam wiatrak. No więc jest to urządzenie czysto mechaniczne, nie zachodzą tam żadne reakcje chemiczne i tym podobne. Jedyne co się dzieje to przetwarzanie energi mechanicznej w elekryczną poprzez obracanie przez wiatr turbiny, jedyne co tam powstaje to pole elektromagnetyczne, z którego powstaje prąd, obecnie człowiek praktycznie cały czas znajduje śie w obszarze oddziaływania jakiegoś pola elektromagnetycznego, choćby linie elektryczne nad głową. I tu pytanie co miałoby powodować te infradźwięki czy inne czynniki mogące wpływać na organizm ludzki? Mi jedynie przychodzi do głowy ukształtowanie łopatek wirnika, które mogłoby w jakiś charakterystyczny sposób wprawiać w drgania cząsteczki powietsza które powodowały by fale, więc nachodzi mi myśl że już średniowieczne młyny powodowałyby infradźwięki...
Zasada działania KAŻDEJ elektrowni jest ta sama - wprawić w ruch turbine, która wytworzy prąd. Czy to elektrownia węglowa, atomowa, wiatrowa, czy wodna. Kwestią jest dostarczenie energii mechanicznej potrzebnej do poruszenia turbiny. W elektrowniach węglowych czy atomowych czynnikiem roboczym jest para wodna, wytworzona przez rozgrzanie wody własnie dzieki wspomnianym źródłom czy to węglowym czy atomowym. w wodnych elektrowniach wiadomo - porusza łopatki turbiny woda. I to tyle, ja myśle że nie ma co tu powodować żadnych złych skutków bo pole elektromagnetyczne nie powoduje takich i zapewne jest to jedno z najczystszych źródeł bo nie ma ani CO2, ani nie trzeba wywalać zużytych prętów paliwowych (których nie ma gdzie składować). To tak samo jak ludzie widząc wielkie kominy w elektrowni atomowej i dym z nich, myślą że to te toksyny lecą w powietrze, a defacto gdyby nie wspomniane pręty to jeżeli nie dojdzie do katastrofy takiej elektrowni, jest ona również jedną z najczystszych źródeł... W każdym bądź razie nie chciałbym aby tak blisko Dąbrowy powstawały kolejne wiatraki, a gdzieś na uboczu. Póki co ten pierwszy jest atrakcją i ciekawi ludzi jednak wydaje mi sie że przy ilości 10 czy 20 były by już słyszalne, i na zachodzie widok takich farm wiatrowych napewno nie jest atrakcyjny, a my powinniśmy dbać o zachowanie naturalności naszego terenu i wcale nie blokować budowy takich obiektów, ale znajdywać dla nich odpowiednie lokalizacje. Dziekuje za uwagę
Ostatnio zmieniany: 2012/03/11 17:33 przez Mat.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 17:31 #907

• Adasko
  • Adasko Avatar
  • User is blocked
Mat poczytaj co to jest ta fala.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 17:42 #909

• Mat
  • Mat Avatar
  • Senior forum
Hmm. Fakt faktem jest co nieco w internecie na temat tych infradźwięków, na wikipedii jednym ze źródeł są własnie elektrownie wiatrowe, jednak również napisane jest że nieznane są dokładne skutki tych infradźwięków na człowieku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stinger

Odp: Wiatraki 2012/03/11 17:50 #910

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: 1
Dla Piotra już powoli argumenty się kończą. Pisze wciąż te same bzdury, chociaż sam nie wie czego dokładnie dotyczą. Tak dla uświadomienia Ci co to w ogóle są infradźwięki są to takie dźwięki o częstotliwości poniżej progu słyszalności ucha człowieka. Czyli tak mniej więcej około 16 do 20 Hz. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach wszystko wokół nas je wytwarza, każde urządzenie mechaniczne, nawet twój biały bus. Aha i jeszcze jedno proszę na mnie nie psioczyć za mój nick na forum. Nie jestem tym gambetą o którym myślicie:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Stinger

Odp: Wiatraki 2012/03/11 17:55 #911

• Stinger
  • Stinger Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: -1
nie_gambeta napisał:
Dla Piotra już powoli argumenty się kończą. Pisze wciąż te same bzdury, chociaż sam nie wie czego dokładnie dotyczą. Tak dla uświadomienia Ci co to w ogóle są infradźwięki są to takie dźwięki o częstotliwości poniżej progu słyszalności ucha człowieka. Czyli tak mniej więcej około 16 do 20 Hz. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach wszystko wokół nas je wytwarza, każde urządzenie mechaniczne, nawet twój biały bus. Aha i jeszcze jedno proszę na mnie nie psioczyć za mój nick na forum. Nie jestem tym gambetą o którym myślicie:)
Właśnie o to mi chodziło, fachowo wyjasnione.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 18:37 #912

• Adasko
  • Adasko Avatar
  • User is blocked
Nie ma z kim a tym bardziej o czym naukowcy to durnie to ja już wysiadam pa .Artykuł który zamieściłem jest przejrzysty .Jest kilku tu zazdrośników co bym nie napisał nawet wkleił z neta to jest beeeeeeeeeeee.A w oczka się wstydzą spotkać to jest chora sprawa.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 18:46 #913

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
Jest beeee z tego powodu, że Ty jesteś ograniczony do pewnego punktu widzenia, który sobie założyłeś z góry i od niego nie chcesz w żadną stronę ustąpić. Czy uważasz, że elektrownie konwencjonalne, czyli takie, które obecnie w Polsce produkują 90% energii elektrycznej są takie dobre. Nie wiem czy wolałbyś mieszkać obok takiego wiatraka, czy na przykład w Katowicach obok elektrowni TAURON. Ja wolę obok wiatraka. Najlepszym by było, ażeby w ogóle nie trzeba było budować tego typu rzeczy. Napewno byłoby zdrowiej gdyby nie było żadnego typu elektrowni. Ale wtedy, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę żarówki w domu by się nie paliły. A te Twoje argumenty, że trzeba budować 10 km od budynków to wsadź sobie między bajki. Nie ma takich miejsc.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 18:51 #914

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
Sam osobiście mieszkam obok sąsiada, który od rana do wieczora szlifuje płyty kamienne, jest pomnikarzem. 100 razy wolałbym mieszkać obok wiatraka.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 18:51 #915

• Adasko
  • Adasko Avatar
  • User is blocked
To nie moje badania to naukowców i od mnie wara.U nas nie ma miejsc cala Dąbrowa wokoło nie użytki itp.
Lepszy hałas myśle niz fala sąsiad wiecznie żyć nie będzie .
Ostatnio zmieniany: 2012/03/11 18:53 przez Adasko.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 19:08 #916

• nie_gambeta
  • nie_gambeta Avatar
  • Senior forum
[wpis usunięty przez moderatora]
Ostatnio zmieniany: 2012/03/11 19:30 przez piotr.

Odp: Wiatraki 2012/03/11 19:43 #917

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 16
Piotrek znowu zabłysnął"sąsiad wiecznie żyć nie będzie"Pamiętaj,że ty też jesteś sąsiadem,odbierz takie powiedzenie w swoim kierunku.Prawdziwy "katolik"Brawo.

Odp: Wiatraki 2012/03/12 08:05 #918

• GenSulika
  • GenSulika Avatar
  • Ekspert
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: 9
Najlepsze jest to, że ludziom mieszkający nie daleko od wiatraka nic nie przeszkadza, a Piotrka po prostu zżera zazdrość, że ktoś dostaje pieniądze w sumie na nic, a jego zaczyna bieda klepać. Kup sobie Piotrek urządzenia do pomiaru wiatru wyszukaj miejsca gdzie najbardziej w ciągu roku występują wiatry, wykup ten grunt a potem zaproś firmę, która będzie stawiała wiatraki na twoim terenie. Będziesz zarabiał kupę pieniędzy i może w końcu przestaniesz pierdoły opowiadać. Dla Piotrka bolą pieniądze tak samo jak walczył z proboszczem bo proboszcz umieścił nadajniki na kościele, też to mu bolało, że parafia zarabia a on nie. Weź się za uczciwą pracę a nie szukasz łatwych i szybkich pieniędzy.

Odp: Wiatraki 2012/03/12 14:18 #919

• Mat
  • Mat Avatar
  • Senior forum
Tak samo jak bolał go prezes spółdzielni, w której piotrek osobiście nie mieszka
Time to create page: 0.101 seconds

Facebook

Instagram