TEMAT: Wiatraki

Odp: Wiatraki 2012/04/30 18:59 #1164

• Calypso
  • Calypso Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Ja po prostu nie rozumiem przeciwników energii odnawialnej B)
Elektrowni atomowej nie chcą, biogazowni nie chcą, wiatraków też nie chcą, a później płaczą, że prąd drogi.
I będzie jeszcze droższy przez takich jak niejaki Piotr S. i reszta baranów.
Ręce opadają.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Obiektywny

Odp: Wiatraki 2012/05/03 10:44 #1167

• Kisuga
  • Kisuga Avatar
  • Senior forum
  • Brak słów też wiele mówi...
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: -3
DB napisał:
[
nie napinaj się tak już tu,bo np. ja tu nie mam zamiaru powiedziałem swoje zdanie i tyle a ty mów dalej może lżejsza bedziesz i nie badz taka pewna że ciebie nie znam :) jeśli nick masz prawdziwy :) pozdr.

Nick jak nick,dobry jak kazdy inny,a czy prawdziwy to nie musze Ci sie tłumaczyć.Wracając do wiatraków pierwsza sprawa została wygrana przez ,,baranów ,,jak to niżej kolega nazwał(tylko baran pozna barana)Zostało cofnięte pozwolenie na budowę :P :evil:
Prawdy nie zbudujesz na kłamstwach...Patrz w monitor jak do Ciebie mówię!!!!!

Odp: Wiatraki 2012/05/03 14:07 #1169

• ka
  • ka Avatar
  • User is blocked
[wpis usunięty przez moderatora - notoryczne łamanie regulaminu]
Ostatnio zmieniany: 2012/05/03 14:17 przez piotr.

Odp: Wiatraki 2012/05/03 14:35 #1173

• mm
  • mm Avatar
  • Ekspert
  • Thank you received: 18
  • Oklaski: 16
Ka, zanim siądziesz do kompa, to weź silną dawkę środków uspakajających, pomaga. A najlepiej to daj wolne administratorowi, miej litość nad Panem Piotrem B. Też chce mieć majówkę, ale tacy jak Ty każą mu nie rozstawać się z laptopem.

Odp: Wiatraki 2012/05/11 15:37 #1245

• Kisuga
  • Kisuga Avatar
  • Senior forum
  • Brak słów też wiele mówi...
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: -3
nowa-stepnica.x25.pl/2012/03/27/apel-do-...kancow-naszej-gminy/
bardzo ciekawa wypowiedź profesora szczególnie minuty18.50 i 25.28 ogólnie polecam cały film do obejrzenia
Prawdy nie zbudujesz na kłamstwach...Patrz w monitor jak do Ciebie mówię!!!!!

Odp: Wiatraki 2012/05/12 10:02 #1247

• Ultra
  • Ultra Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 19
  • Oklaski: 5
Oczywiście Kisuga. Baaardzo ciekawe! I pouczające zarazem :P Po obejrzeniu filmiku zmieniłem swój światopogląd. Jednak wolę aby w DB wybudowali naszą Polską elektrownie "napędzaną" węglem. Tyle lat takie były i wszyscy wyrośliśmy :)
Konwencjonalne sposoby są najlepsze, no i ten dym :) człowiek by powdychał to i na fajkę mniejsza chęć. Hehe... Na pewno wiatrak to ZŁO! :) A jak ktoś uważa inaczej niech wie, że interesuje się nim szatan :P

Odp: Wiatraki 2012/05/12 12:34 #1249

• KR50
  • KR50 Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 23
Ultra napisał:
Konwencjonalne sposoby są najlepsze, no i ten dym :) człowiek by powdychał to i na fajkę mniejsza chęć.

A jaki piękny jest krajobraz w elektrownią węglową w tle :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ultra

Odp: Wiatraki 2012/05/12 12:40 #1250

• Ultra
  • Ultra Avatar
  • Senior forum
No i jest 100x zdrowsze od tych fal :) Hehe... a my głuptasy dajemy się omamić postępowi :) Tu człowiek widzi co wdycha i co się wydobywa z elektrowni. A tu mieszkańcy wymyślili sobie wiatraki z niewidzialnymi falami które może gotują mózgi, a może szkodzą płodności albo straszą kury :)
Konwencjonalna elektrownia to jest to! Człowiek widzi co ma :)
PS. Przepraszam za te sarkazmy i docinki ale jak tu się nie śmiać z tych hejterów. I jak prosisz o alternatywę wiatraka do dostajesz link, że wiatrak to ZŁO :D

Odp: Wiatraki 2012/05/12 13:09 #1256

• KR50
  • KR50 Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 23
Kisuga napisał:
nowa-stepnica.x25.pl/2012/03/27/apel-do-...kancow-naszej-gminy/
bardzo ciekawa wypowiedź profesora szczególnie minuty18.50 i 25.28 ogólnie polecam cały film do obejrzenia

Profesor swój wyklad oparł na tym co znalazł w internecie. Na temat hałasu wytwarzanego przez wiatraki i jego skutków są także odmienne opinie Oddziaływanie wiatraków. Można powiedzieć co profesor to inna opinia.
Rozbawiła mnie wypowiedź mieszkańca Jeleniewa, który słyszalny hałas wytwarzany przez wiatraki porównał do hałasu startującego F16. Albo ten pan nigdy startującego F16 nie słyszał, albo rzeczywiście te 3 lata, które mieszka w pobliżu wiatraka uczyniły straszne spustoszenia w jego mózgu skoro hałas wytwarzany przez odrzutowy samolot i przez wiatrak są dla niego porównywalne.
Ostatnio zmieniany: 2012/05/12 13:11 przez KR50.

Odp: Wiatraki 2012/05/12 23:32 #1270

• użytkownik
  • użytkownik Avatar
  • Senior forum
  • Thank you received: 6
  • Oklaski: 6
Co chcesz przez to powiedzieć Kisuga??, że bardzo ciekawy. Ja obejrzałem to chyba ze dwa razy i nie widzę w tym nic ciekawego. W ogóle ten film nie ma nic wspólnego z rzeczywistością z jaką mamy do czynienia na swoim podwórku. Nie ulega wątpliwości, że każdy chciałby mieć prąd, najlepiej za jak najmniejsze pieniądze, najchętniej w ogóle by za to nie płacił. Jeżeli jest przerwa w dostawie prądu to każdy psioczy. Czymś zupełnie innym jest farma wiatrakowa gdzie stoi kilkanaście siłowni, czymś zupełnie innym jest to z czym mamy do czynienia, czyli mały wiatraczek o wysokości chyba 100m. Napisz na forum tylko tak szczerze, jak Twoim zdaniem powinno się produkować prąd. Czy jesteś za tym ażeby odbywało się to poprzez spalanie węgla, czy jednak przy użyciu siłowni wiatrowych. Zapytaj najbliższych sąsiadów istniejącej elektrowni czy im przeszkadza. Ja osobiście rozmawiałem z jednym z mieszkańców Brzozowa, który mieszka najbliżej. Powiedział, że zupełnie mu to nie przeszkadza. Nie wierzysz możesz spytać Go o to osobiście. Przez takich paranoików jak Kisuga, dalej będziemy truli atmosferę dymem z elektrowni węglowych, bo te wiatrowe ponoć hałasują i zabijają ptaki. (Czy Wiesz ile ptaków zabijają elektrownie węglowe??). Argumenty tego paranoika Piotra, że elektrownie wiatrowe są ok ale w odległości 20 km od zabudowań można włożyć między bajki. Proszę mi znaleźć teren, który w promieniu 20 czy nawet 10 km nie jest zabudowany.
Prawdopodobnie zostanę ostro zminusowany, ale moim zdaniem bardziej mi przeszkadza i szkodzi mojemu zdrowiu zakład kamieniarski mojego sąsiada niż jakiś śmieszny Wiatrak w Brzozowie.

Odp: Wiatraki 2012/05/13 00:12 #1271

• Stinger
  • Stinger Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: -1
W Suwałkach w okolicach ulicy Armii Krajowej stoi 18 wiatraków, a po drugiej stronie ulicy osiedla :) i jakoś nikomu to nie przeszkadza.
Byłem nie daleko tych wiatraków gdzie 17 z 18 aktualnie sie kręciły. Nikt tam żadnych przeciw wskazań nie dał na ich budowę?? może tam są inni ludzie?? inne przekonania??

Odp: Wiatraki 2012/05/13 18:18 #1272

• wonder2929
  • wonder2929 Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 5
  • Oklaski: 1
Stinger, z całą pewnością są tam inni ludzie, u nas niestety zaściankowość gra główne skrzypce a w roli dyrygenta stara się występować ... w każdym razie w dawnych czasach jak budowano kolej obawy były podobne, dziś na temat kolei obawy są ale już z innej strony czy aby przypadkiem linia nie zostanie zlikwidowana....Zapewne kiedyś oponenci ferm wiatrakowych zmienią swój tok myślenia, chociaż większość lokalnych oponentów zachowuje się jak przysłowiowy pies ogrodnika .. z tą różnicą że sami nie mają szansy z tego skorzystać więc innym też nie dadzą ..
Ostatnio zmieniany: 2012/05/13 18:20 przez wonder2929.
Za tę wiadomość podziękował(a): mm, Stinger

Odp: Wiatraki 2012/05/13 18:35 #1273

• Stinger
  • Stinger Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 11
  • Oklaski: -1
Tak jak mówisz Kolego dziwni ludzie dziwny światopogląd, no i ta zasciankowość... :dry:
Za tę wiadomość podziękował(a): mm

Odp: Wiatraki 2012/05/13 20:53 #1274

• wonder2929
  • wonder2929 Avatar
  • Świeżak
  • Thank you received: 5
  • Oklaski: 1
Stinger napisał:
dziwni ludzie dziwny światopogląd, no i ta zasciankowość... :dry:

walka z wiatrakami :lol:
Ostatnio zmieniany: 2012/05/13 20:53 przez wonder2929.

Odp: Wiatraki 2012/05/31 12:46 #1323

• Ultra
  • Ultra Avatar
  • Senior forum
Zapraszam do obejrzenia dzisiejszego odcinka Agrobiznesu i część o wiatrakach :) Jednej odgłos odrzutowca przeszkadza a drugiej cień padający z wiatraka. Jakbym miał takie głupoty gadać w TV kazał bym zakryć twarz i głos zmienić bo ludzie palcami by wytykali. Myślałem, że o tych jajkach i krowach to tylko u nas wymyślili a tu jednak to na szeroką skalę :)
Jak publiczna telewizja mówi, że wiatraki nie są "śmiercionośne" to może i tak nie jest? Zastanówmy się głęboko zanim zaczniemy znów opowiadać jaki to szatański wynalazek. :)
PS. gdzie ci strajkujący którzy mieli przypinać się do dźwigów i kłaść na drogę? Bo na razie ich nie ma a budowa w pełni :)
Time to create page: 0.327 seconds

Facebook

Instagram