REKLAMA

 

TEMAT: Rozmowki polityczne

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/18 16:46 #1392

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
BREDNIE BREDNIE BREDNIE BREDNIE
BREDNIE BREDNIE BREDNIE BREDNIE
BREDNIE BREDNIE BREDNIE BREDNIE
BREDNIE BREDNIE BREDNIE BREDNIE
BREDNIE BREDNIE BREDNIE BREDNIE
BREDNIE BREDNIE BREDNIE BREDNIE
BREDNIE BREDNIE BREDNIE BREDNIE
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/18 18:58 #1393

  • moverik
  • moverik Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 35
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -20
Wysililes sie,sila twoich argumentow powalila mnie na podloge.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/18 19:41 #1394

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
moverik napisał:
Wysililes sie,sila twoich argumentow powalila mnie na podloge.

a twoje BREDNIE to "argumenty" - śmiecie po prostu, co ty argumentujesz - brednie wyrzygiwa*ne przez waszą niby tV?
Właśnie takie bzdety nastawiają wszystkich logicznie myślących przeciwko wam i waszym mediom. Pogadamy o konkretach kiedy :
1) będziesz JAKIEKOLWIEK miał
2) zaczniesz pisać po polsku
3) przestaniesz powoływać się na "smieciodziennikarstwo" jakie uprawia TV S**M i reszta kamandy tatki Rydza
4) przestaniesz bredzić o jakichkolwiek "siłach" i innych nadprzyrodzonych działaniach które są przeciwko wam, bo tylko PRAWDA jest przeciwko wam
Zastanów się zanim powołasz się na cokolwiek bo internet nie jest w 100% wiarygodny ani media, zacznij myśleć logicznie i oddzielac prawdę od bzdur...
KONIEC
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/18 23:01 #1397

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
@rabex brednie brednie brednie, bzdury powtarzasz opowiadane przez twoją Tusk Vision Network, GW i inne pierdoły. Typowy atak peowca - siedzi ze słownikiem i komuś wytyka orty hehehe... ot cała ta wasza argumentacja. Żenada poprostu, w kółko te same bzdety powtarzane "bzdura" nie wierze itd... Nikt Cie o to nie prosi, idź sobie stąd i nie zawracaj głowy.

Dla zainteresowanych kolejna poracja rzetelności głównych "polskich" mediów i obiektywizm dziennikarstwa


A co do Ciebie @rabex nawet nie użyje takich słów jakich Ty używasz wobec mnie. Nie zniżę się do Twojego poziomu traktowania drugiej osoby, a Ty buduj sobie swój poziom i poczucie wyższości internetowym słownikiem... phi...
Ostatnio zmieniany: 2012/06/18 23:03 przez Mat.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/19 00:20 #1398

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
Mat do mojego poziomu to musiałbyś wyleźć do góry z mułu, przeleźć całe bagno, błoto, wodę i dopiero byłbyś gdzieś w 10% procentach drogi do mojego poziomu.
Dobrze że chociaż piszesz po Polsku, dobra moskiewska szkoła...
Nie muszę używać słownika, jestem Polakiem i znam swój język na tyle dobrze aby pisać bez błędów.

Może się kiedyś opamiętacie i zobaczycie te interesiki tatki rydza i kaczora które ze swoich kompleksów chcą skłócić cały naród i zarobić na tym furę szmalu...za głupi są w dzisiejszych czasach więc wybrali sobie drogę po trupach...waszych trupach nieświadomych i co najgorsze naiwnych bo mam nadzieję że nie głupich (chociaż czasem jak sobie uświadomię jaki idiotyzmy karnie łykacie z tych swoich wypierdków typu Nasz dziennik albo gazeta co się mieni polską to wydaje mi się że raczej i głupich). Amen
Alleluja i do przodu...

I na koniec - podałeś dobry przykład tym filmikiem : GUGAŁA ma w 100% rację - dzięki ze publikujesz takie materiały - nareszcie może przejrzałeś na oczy i widzisz w końcu te PiSuarowe zagrywki jasno i wyraźnie. GRATULUJĘ!!!
Ostatnio zmieniany: 2012/06/19 00:23 przez rabex.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/19 11:32 #1401

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
Mat napisał:
Gen. Petelicki na pierwszych stronach portali informacyjnych. Oczywiście domniemana przyczyna zgonu to samobójstwo. Jako oszołom wrzucam link do znienawidzonej przez lemingów gazety. Link długo przed śmiercią bo z kwietnia. Może niektórzy powiążą jeszcze jakieś fakty.

www.rp.pl/artykul/182403,640364.html

Masz swoje fakty (cytuję) :
"Petelicki chorował na alzheimera. "W środowisku to było powszechną informacją"
depesza PAP,

- W środowisku dosyć powszechną informacją było to, że pan generał miał problemy z chorobą Alzheimera - mówił w "Wiadomościach" Jarosław Rybak, autor książek na temat GROM i były rzecznik MON. Tłumaczy, że zdecydował się o tym powiedzieć, aby przerwać spekulacje na temat jego problemów osobistych."

Teraz sobie spekuluj kto go zabił i za co - pewnie teraz to będą Niemcy (bo Alzheimer)
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/19 13:43 #1403

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
Publikowanie takich materiałów jedynie dobitnie podkreśla jak lemingi twojego pokroju postrzegają rzeczywistość - Gugała zapluł się, nagadał bzdur i jako dziennikarz robiący wywiad z politykiem wyrażał WŁASNĄ opinię, własne argumenty zamiast pytać gościa. To pokazuje tylko jak jesteś ograniczony w swoich poglądach. Tu nie chodzi o to, że ja jestem sympatykiem pisu i akurat Hofmana tu pokazali. Każdy obiektywny kto ogląda ten film ma te same wnioski co ja - Ty jesteś stronniczy i niestety ale... "zakuty"... a co do twojej polskości - przymiotniki piszemy z małej poligloto (przyp. "po Polsku")... a na koniec co do twego "PiSuaru" to masz go w głowie, do którego co dzień w "faktach po faktach" twoja zgraja dziennikarzyn oddaje wiadomo co.
Ostatnio zmieniany: 2012/06/19 13:49 przez Mat.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/19 14:02 #1404

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
Ja nie postrzegam rzeczywistości tak jak wy, rzeczywistość po prostu jest, tak samo jak prawda a postrzeganie jej w jakiś dziwny i nieprawdziwy sposób to wasza domena i waszych mediów.
Dla was ograniczony człowiek to taki który jest przeciwko waszym idiotycznym tezom wyssanym z palca a nie człowiek który analizuje i wyciąga wnioski z tego co się naprawdę dzieje. Wtedy nazywacie go stronniczym i ograniczonym. Niezła taktyka. Dlatego nie da się z wami polemizować na żaden temat.

Dla mnie wystarczy że wyrażam prawdę a wasza ideologia została na przykład dobrze oceniona w postach pod artykułem na temat marszu w sprawie gwałtu na kieszeni taty rydza szumnie nazwanym marszem w obronie TV S**M, tam ludzie dobitnie opowiedzieli się przeciw waszym matactwom i próbom kreowania rzeczywistości.

Definitywny koniec i kropka bo nie będę się kopał z koniem...
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/20 00:27 #1408

  • moverik
  • moverik Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 35
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -20
biznes.onet.pl/bank-swiatowy-przyznal-po...5165687,1,news-detal
Spoztrzez rzeczywistosc ,przeanalizuj , wyciagnij wnioski .

cytuje:pożyczka to wyraz uznania dla reform podjętych przez polski rząd, w tym dotyczących systemu emerytalnego.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/20 09:14 #1409

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
moverik napisał:
biznes.onet.pl/bank-swiatowy-przyznal-po...5165687,1,news-detal
Spoztrzez rzeczywistosc ,przeanalizuj , wyciagnij wnioski .

cytuje:pożyczka to wyraz uznania dla reform podjętych przez polski rząd, w tym dotyczących systemu emerytalnego.

Bardzo dobra wiadomość - dzięki że się z nami ją dzielisz i podzielasz uznanie dla naszego rządu i jego reform. Jak sam wiesz aby uzyskać pomoc z unijnej kasy trzeba przeprowadzić tak bolesne reformy - ale jak widać opłacało się i dostaniemy kasę na ustabilizowanie i pomoc dla naszego kraju.

Tylko mi nie pisz o jakimś drugim dnie albo jak wasz guru "nikt mnie nie przekona że białe jest białe..."

mam fajny dowcip :
Dlaczego Maciorowicz i Kwaczko trzymają otwarte wszystkie okna i drzwi w swoich domach : bo wietrzą spisek!

PS : PISZ PO POLSKU!!!
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/20 10:34 #1410

  • moverik
  • moverik Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 35
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -20
rabex napisał:
moverik napisał:
biznes.onet.pl/bank-swiatowy-przyznal-po...5165687,1,news-detal
Spoztrzez rzeczywistosc ,przeanalizuj , wyciagnij wnioski .

cytuje:pożyczka to wyraz uznania dla reform podjętych przez polski rząd, w tym dotyczących systemu emerytalnego.

Bardzo dobra wiadomość - dzięki że się z nami ją dzielisz i podzielasz uznanie dla naszego rządu i jego reform. Jak sam wiesz aby uzyskać pomoc z unijnej kasy trzeba przeprowadzić tak bolesne reformy - ale jak widać opłacało się i dostaniemy kasę na ustabilizowanie i pomoc dla naszego kraju.

Tylko mi nie pisz o jakimś drugim dnie albo jak wasz guru "nikt mnie nie przekona że białe jest białe..."

mam fajny dowcip :
Dlaczego Maciorowicz i Kwaczko trzymają otwarte wszystkie okna i drzwi w swoich domach : bo wietrzą spisek!

PS : PISZ PO POLSKU!!!
A ty sie naucz CZYTAC PO POLSKU,gdzie tam jest napisane,ze to pozyczka z Unii.
1MFW istnieje tylko po to,zeby pomagac miedzynarodowej finansjerze,ludzi maja gleboko w d**e.
2Tak bolesne reformy dla ludzi starszych/,ktorym te pieniadze nie pomoga bo i tak nie stworza miejsc pracy/ i dla mlodych /bo beda musieli te kase oddac z procentem/
3 Ile mozesz dorzucic do tej kupki?www.wykop.pl/ramka/906849/zadluzenie-polski/
4 Dowcip wprost proporcjonalny do iloczynu twojej inteligencji
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/20 13:02 #1411

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
A ty sie naucz CZYTAC PO POLSKU,gdzie tam jest napisane,ze to pozyczka z Unii.
1MFW istnieje tylko po to,zeby pomagac miedzynarodowej finansjerze,ludzi maja gleboko w d**e.
2Tak bolesne reformy dla ludzi starszych/,ktorym te pieniadze nie pomoga bo i tak nie stworza miejsc pracy/ i dla mlodych /bo beda musieli te kase oddac z procentem/
3 Ile mozesz dorzucic do tej kupki?www.wykop.pl/ramka/906849/zadluzenie-polski/
4 Dowcip wprost proporcjonalny do iloczynu twojej inteligencji[/quote]

Teraz to dopiero pokazujesz wyraz swojej ignorancji w tematach gospodarczych (na tym opierasz swoje wszelkie tezy na ten temat - gratuluję!!!)

ODPOWIADAM :
1) ŻADEN powtarzam ŻADEN kraj (nawet twoja ukochana Białoruś jako przykład własności narodowej) nie może istnieć bez zadłużania się - TO JEST PODSTAWA EKONOMII (doucz się trochę a potem dyskutuj) - pokaż mi kraj na świecie który się nie zadłuża!!
2) zgadzam się - widzisz jakiś lepszy pomysł?? Takie czasy - KRYZYS (możemy zadziałać jak Grecja i co to nam da - złotówka bez wartości, rolnicy bez dopłat, budownictwo bez unijnych dotacji etc etc...ale dla ciebie pewnie ważniejszy jest dostęp do TV S**M!!)
Nigdy nie będziemy ani Niemcami ani Rosją - trzeba się z tym pogodzić i pomagać krajowi jak tylko się da - a pomoc od takich lamerów jak ty opiera się na bluzganiu na prawdę i insynuowanie nowej wiedzy o gospodarce lansowanej przez Maciorowicza i Kwaczkę - zabrać bogatym i dać biednym - tylko zauważ jedną rzecz jak bogaci nie dadzą pracy biednym albo wytransferują swoje podatki za granicę to będziemy mieli prawdziwy socjalizm - jak w bolszewickiej Rosji - nikt nie będzie nic miał, za sprzeciw przeciwko władzy będą wieszać albo zsyłać...TEGO CHCECIE???
3) link nie bangla - nie wiem o co chodzi - pewnie znowu o poziomy zadłużenia Polski rozpisane na dni sekundy i inne jednostki czasu - i co?? co to za rewelacja - to rzeczywistość
4) No to się cieszę bo wszyscy normalni ludzie przyjęli ten dowcip bardzo pozytywnie (jakość dowcipu na wysokim poziomie) co świadczy o wysokim poziomie twórcy! (gdybyś napisał że jest odwrotnie proporcjonalny to bym się trochę zmartwił) ;-)

PS : Jak ktoś nie pisze po polsku - to się tego też nie da czytać po polsku więc zachęta do nauki polskiego nic nie da (nie wiem czy zrozumiesz bo to jest logiczny tok myślenia - bardzo odległy twojemu rozumowaniu) Nie wiem co ty widzisz w tym ciągłym poniżaniu się - jesteś masochistą forumowym??
Porada : skorzystaj z poprawek automatycznych tekstu - pomaga nawet dyslektykom
Ostatnio zmieniany: 2012/06/20 13:22 przez rabex.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/27 00:07 #1428

  • moverik
  • moverik Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 35
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -20
W TVN ci glupcze wmowili,ze zadluzanie sie to podstawa ekonomii?.
Jakis czas temu pytales,ktore kraje sa wedlug mnie wolne/przenisienie serwera skasowalo te wpisy/.Napisalem ci,ze jezdzilem troche po swiecie,rozmawialem z ludzmi i najszczesliwsi ludzie zyli w Iraku i Libii.Juz te panstwa nie istnieja-wiadomo kto maczal w tym palce-ci sami ktorzy ci wmowili ze ekonomia polega na ciaglym zadluzaniu panstw czyli zyciu na kredyt.
A ty uwazasz ,ze co powinien zrobic Rostowski,dalej zapozyczac sie i ciezar splacania dlugow przerzucic na zwyklych ludzi,staruszkow ktorzy beda zap****c na ciezarowkach,spawaczy,ekspedientki itp,itdEkonomia??Sprobuj czlowieku trzymajac sie swoich zasad przezyc kilka lat,pozyczaj,pozyczaj,zyj na kredyt.Zobaczymy ile pociagniesz.,ile stracisz wlosow i nerwowPamietaj dlugi trzeba oddawac.Tusk otym wie ,Rostowski o tym wie i TY tez wiesz.Pewnego razu te pieniadze trzeba bedzie zwrocic,nie bedzie zmiluj,nam nikt nie zrobi zrzutki jak my na Grecje.
W tych skasowanych wpisach pisalem ci tez o emigracji.Przysylamy wiecej kasy do kraju niz ta cala matuszka jUniadawala przez te 7 lat.Poczekaj na budzet od 2013 r.W ostatnich latach pchali nam kase bo zarabiali podwojnie,nasz kraj nie mial pieniedzy na wklad wlasny pozyczal,pozyczal oni dorzucali reszte.Teraz bedzie konie,300 mld,ile Tusk i Lewandowski obiecywali?.Buahhha
Wystaw nos z Sokolki,poczytaj zachodnia prase,obejrzyj tv.Zobaczysz ,ze wiekszosc liczy,ze polska jako zielona wyspa,z ogromnym wzrostem wyciagnie europe i swiat z kryzysu,wspolnie z usa i niemcami.
Szkoda mi slow na twoje wypociny,ekonomisto od 7 bolesci.Zmien nik na Rokefeler.
Ostatnio zmieniany: 2012/06/27 00:10 przez moverik.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/27 00:41 #1429

  • rabex
  • rabex Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: -12
Idiotyzm : jak dla ciebie Irak i Libia to szczyt dobrobytu to emigruj tam - czemu siedzisz w Belgii??????

Idiotyzm2 : według ciebie są kraje które nie potrzebują się zadłużać : KTÓRE?????? NIE SŁYSZAŁEŚ O ŻELAZNEJ ZASADZIE EKONOMII : DŁUG WEWNĘTRZNY - bez którego piekarz nie kupi mąki na chleb której nie zrobi rolnik bez pożyczki (albo dotacji z UNII) ale jak widać twój poziom wiedzy ekonomicznej zatrzymał się na przedwojennym komunizmie

Idiotyzm3 : emigracja przesyła więcej kasy niż UniaE - tak ale w jakiej formie - nieopodatkowanych przesyłek dla rodzin, ja natomiast wspominam o pomocy własnemu krajowi a nie tego typu przesyłkach - trzeba być naprawdę krótkowzrocznym (delikatnie) aby to porównać!!

Nie ośmieszaj się i nie pitol o wystawianiu nosa z Sokółki bo ja podróżuję w interesach (mam działalność gospodarczą od lat 90 - prowadzę ją legalnie i płacę podatki) po całej Europie od lat 90 kiedy ty jeszcze na chleb mówiłeś "pep" - i nie biorę wiadomości o świecie od spotkanych w robocie w Brukseli Irakijczyków czy Libijczyków tylko z rozmów, analiz, czytania, oglądania i to wszystkich mediów nie tylko szmatławców jak Wasz Dziennik, Radio MRyja, TV S**M czy inne Maciorowate periodyki
- zwiedziłeś kawał Europy dojeżdżając do Brukseli (Niemcy głównie) i udajesz światowca. Popatrz na buty czy tam przypadkiem słoma nie wystaje.
Uwierz chłopaczku - Ekonomia i Polityka to nie dla ciebie, to nie jest takie proste jak słyszysz od swoich pseudo mediów - dlaczego jak jesteście tacy mądrzy to nie potrafiliście rządzić nawet jak NIE BYŁO KRYZYSU - wszystko spartoliliście...

Daj sobie spokój, nikogo nie przekonasz...
PISZ PO POLSKU - BO JAK NIE TO NIE JESTEŚ POLAKIEM!!!
Ostatnio zmieniany: 2012/06/27 00:47 przez rabex.
Temat został zablokowany.

Odp: Rozmowki polityczne 2012/06/27 10:38 #1430

  • moverik
  • moverik Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 35
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -20
GDY potęga i pozycja kraju składa się z jego nadwyżek złota, srebra, i wszystkich innych rzeczy koniecznych bądź użytecznych dla jego przetrwania, wywiedzionych, jeśli to tylko możliwe, z własnych zasobów, bez polegania na innych krajach, oraz z odpowiedniego rozwijania, użycia i zastosowania tychże- tedy cała narodowa gospodarka (Landes-Oeconomie) winna przemyśleć jak takowe nadwyżki, rozwijanie i pomyślność osiągnąć, bez zależności od innych, lub jeśli to nie zawsze jest możliwe, przy jak najmniejszej zależności od innych krajów, i oszczędzając użycie gotówki swego kraju. Dla tego celu poniższych dziewięć zasad jest szczególnie użytecznych.

Po pierwsze, należy przeszukać krajową ziemię z wielką pieczą, by nie pozostawić możliwości uprawnych, czy choć kąta czy grudki ziemi bez przemyślenia. Z każdą udatną postacią roślinną pod słońcem należy eksperymentować, by zobaczyć jeśli nadaje się do kraju, gdyż odległość czy bliskość od słońca nie jest jednym co się liczy. Przede wszystkim nie można szczędzić trudu ni wydatku na znalezienie złota i srebra.

Po drugie, wszystkie dobra znalezione w kraju, jeśli nie można ich użyć w pierwotnym stanie, winny być przerabiane w kraju; skoro płatność za wyrób manufaktur zwykle przekracza wartość surowca dwa, trzy, cztery, dziesięć, dwadzieścia, a nawet sto razy, a zaniedbanie tego byłoby okropnością dla sprawnego zarządcy.

Po trzecie, aby wypełnić dwa powyższe zalecenia, potrzebni będą ludzie, tak dla produkowania i kultywowania surowców, jak dla przekształcania ich. Przeto uwaga powinna się skupić na ludności, aby była tak wielka jak tylko możliwe jest utrzymać w kraju, co winno być dobrze urządzonego kraju pierwszym zajęciem, a które jest niestety często zaniedbywane. Ludzie zaś winni być wszelkimi sposobami kierowani z daremnych do rentownych profesji; poinstruowani i zachęceni do różnej formy wynalazków, sztuk, i handlów; a, jeśli zajdzie potrzeba, instruktorów do tego należy zatrudnić z zagranicy.

Po czwarte, złoto i srebro będące w kraju, czy to z własnych kopalń, czy też z zagranicy przemyślnością sprowadzone, nie mogą być pod żadnym pozorem uszczuplane, na żaden cel, jeśli to możliwe, ani chowane w skrzyniach i skarbcach, lecz muszą zawsze pozostać w obiegu; nie powinno też być wiele dozwolone z takiego ich używania, co by się naraz zniszczyły i powtórnie użytymi być nie mogły. Dzięki takim porządkom nie będzie mógł kraj, który zgromadził słuszne sumy gotówki, szczególnie taki, który posiada kopalnie złota i srebra, sprowadzić się do ubóstwa; przeciwnie, niemożne będzie aby ciągle nie wzrastał w bogactwie i posiadaniu. Tedy,

Po piąte, mieszkańcy kraju powinni starać się jak to możliwe aby wystarczały im krajowe produkty, aby do nich jeno ograniczyć swe zbytki, a obejść się bez zagranicznych produktów, jeśli to tylko możliwe (z wyjątkami, gdy potrzeba nie pozostawia alternatywy, czy, jeśli nie potrzeba, to szerokie, nieuniknione wykorzystanie, czego przyprawy indyjskie są przykładem). I tak dalej.

Po szóste, w przypadku gdy takowe zakupy byłyby konieczne ze względu na konieczność, czy też nieuniknione wykorzystanie, winno się je brać od obcokrajowców z pierwszej ręki, jeśli to tylko możliwe, i nie za złoto czy srebro, lecz w wymianie za inne krajowe towary.

Po siódme, takowe zagraniczne towary w takim przypadku miałyby być importowane w nieukończonej formie, i dokańczane w kraju, przeto zarabiając tam zarobek manufaktur.

Po ósme, szans należy wypatrywać dniem i nocą dla sprzedaży krajowej nadwyżki dóbr, w skończonej formie, do tych obcokrajowców, jak tylko potrzeba, i za złoto i srebro; do tego celu, konsumpcja, rzekniemy, musi być poszukiwana na najdalszych skrawkach ziemi, i rozwijana jak tylko się da.

Po dziewiąte, kromie ważnych wypadków, żadne importowanie nie powinno być dozwolone pod żadnymi pozorami tych towarów, których jest wystarczająca podaż w kraju; i w tym żadna życzliwość czy współczucie nie może być okazane obcokrajowcom, czy to przyjaciołom, kumom, sojusznikom, czy to wrogom. Gdyż cała przyjaźń kończy się, gdy w grę wchodzi ma własna słabość i ruina. I to jest prawdą nawet, gdy krajowe towary są pośledniejszej jakości, a nawet droższe. Ponieważ lepiej byłoby za rzecz płacić dwa talary, które zostaną w kraju, niż tylko jeden, który go opuszcza, jakkolwiek dziwnie by to brzmiało dla niezaznajomionych.
.. Zasady z 16 czy 17 wieku jak dla mnie to sa podstawy ekonomiii.
Trzymajmy sie zasad ekonomii wymyslonych przez pejsatych dla swoich potrzeb.Niech wszyscy biora dalej kredyty na zakup wszystkiego;mieszkan,dzialek ,samochodow,telewizorow ,przy sztucznie napedzonych cenach.Bedzie druga Grecja.
Ostatnio zmieniany: 2012/06/27 10:42 przez moverik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): KR50
Time to create page: 0.082 seconds

REKLAMA

 

Facebook

Instagram