REKLAMA

 

  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej?

pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/15 05:44 #1130

  • mark87
  • mark87 Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Oklaski: -3
czy nasi włodarze nie mają na co wywalać kasy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/21 05:04 #1140

  • mk
  • mk Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Oklaski: 2
moim zdaniem nie jest to wywalanie kasy w błoto. Dużo osób, a zwłaszcza dzieci przechodzi przez pasy przy tym newralgicznym miejscu, a jak wiemy nieraz samochody pędzą od strony świateł jak szalone. Czasami to przypomina bieg na 6 metrów na czas. Nie trudno tam o wypadek, także bezpieczeństwo tu jest najważniejsze a nie pieniądze. Uważam, że to dobry pomysł by rondo tam powstało.
Ostatnio zmieniany: 2012/04/21 05:07 przez mk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/22 19:41 #1146

  • przekup
  • przekup Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 29
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -3
Po to by było bezpiecznie na skrzyżowaniu moim zdaniem powinni jeszcze światła zrobi. Bo wiele razy byłem świadkiem że mało brakowało a samochód by mnie potrącił
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/24 22:36 #1148

  • marko
  • marko Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
A mnie brakuje słów patrząc na to, co się dzieje w Sokółce. Na wszystkim ponoć oszczędzają, zamykają szkoły (lub jak kto woli: oddają stowarzyszeniom), obniżają poziom nauczania tworząc bardzo liczne klasy i zwalniając nauczycieli... Ale nie żałują naszych publicznych pieniędzy na takie wymysły jak rondo czy pomnik nad bajorem, którego nikt oprócz pijaczyn z Zielonego oglądać nie będzie... Najgorsze jest to, że przyglądamy się temu bezczynnie. Dlaczego nasi radni i burmistrzowie nie zajmą się tym, co naprawdę boli sokółczan, np. czasem oczekiwania na otwarcie szlabanów na przejazdach kolejowych, ulicą Nową, "jeziorem" czy stanem ulic? Nic nie mogą z tym zrobić? Czy nie chcą?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/24 22:52 #1149

  • Jkm
  • Jkm Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Kasę jak widać mają. A nad tym co ważne nikt się nie zastanawia, z przejazdem na Kryńskiej dużo zachodu, z jeziorem żeby oczyścić to samo. Robią aby cos robić, żeby ludzie widzieli że coś się dzieje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/25 10:15 #1150

  • przekup
  • przekup Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 29
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -3
Jkm napisał:
Kasę jak widać mają. A nad tym co ważne nikt się nie zastanawia, z przejazdem na Kryńskiej dużo zachodu, z jeziorem żeby oczyścić to samo. Robią aby cos robić, żeby ludzie widzieli że coś się dzieje.

Ciesz się że coś się dzieje wogóle. Bo miasto byłoby dalej zabite dechami a tek coś budują i robię chcą mieszkańcom tego miasta zrobić dobrze a jeżeli coś tobie nie podoba to wynoś się do innego miasta panioł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/25 10:22 #1151

  • Jkm
  • Jkm Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 0
Przekup odpowiadałam dla użytkownika Marko, z tobą nie ma o czym rozmawiać :) nie umiesz nic innego odpowiedzieć jak "wynoś się do innego miasta", "to się wyprowadź" monotonny jesteś, dlatego jakbyś mógł nie odpowiadaj na moje posty.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/27 16:01 #1152

  • krezus
  • krezus Avatar
  • Offline
  • User is blocked
  • Posty: 125
  • Thank you received: 5
  • Oklaski: -16
panowie i panie, w ramach wszystkich wyjaśnień

akurat w tym miejscu wybudowanie ronda to naprawde trafna decyzja. kto jeżdzi autem ten powinien wiedzieć o co chodzi. będzie bezpieczniej. co do wywalania kasy to pewnie środki przeznaczone an ten cel były, w zamyśle juz kiedyś było wybudoawnie ronda.
a odnośnie jego nazwania to będzie porazką i to olbrzymia jak będziemy się powtarzać z nazewnictwem , np KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, LECHA KACZYŃSKIEGO I tp.

to paradoks i może nie wszyscy mieszkańcy lubią wszystkie historie katastroficzne :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/29 00:34 #1161

  • margarettz
  • margarettz Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Zgadzam się w całej rozciągłości z Krezusem,każda inicjatywa jest potrzebna w Sokółce.Jeśli są na to pieniądze więc nie widzę przeszkód żeby to realizować a jeśli dodatkowo będzie to z korzyścią dla mieszkańców to nie widzę powodów do marudzenia.Jasne że każdy mieszkaniec ma swoje potrzeby i uważa je za najpilniejsze ale każdy a Was porusza się tą drogą (pieszo lub samochodem) i z pewnością będzie tam bezpieczniej.
DO TYCH KTÓRZY CIĄGLE MARUDZĄ:
Ludzie,obudźcie się,Sokółka naprawdę zmienia się na lepsze,być może nie widzicie tego obiektywnie bo stale tam przebywacie.Ja to widzę z lekkim dystansem,ponieważ nie mieszkam w Sokółce od 6 lat ale co roku przyjeżdżam do Polski na wakacje i widzę w naszym miasteczku ogromne zmiany na lepsze.Jedyne do czego mogę się przyczepić to wycięcie drzew na Białostockiej a reszta jest OK.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/04/30 20:57 #1165

  • mdk
  • mdk Avatar
po co rondo a chocby po to ze co jakies kilka miesiecy osobowka wyjezdzajaca z kolejowej uderza w auto jadace od strony unikatu juz nie mowiac o tym ze 2 razy byl wypadek z autobusem... no co jak co ale autobus to sie widza z daleka no ale tak po co rondo jak wszyscy co narzekaja chodza pieszo :) a nawet jakby mieli samochody to pewnie widza droge przez ten magiczny plot co zaslania widok swoja droga ze tez nie ukarali tego madrali co to postawil....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/05/05 21:36 #1193

  • mark87
  • mark87 Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Oklaski: -3
słyszałem ze będzie specjalny kurs poruszania się po rondzie przecie to pierwsze i parę złocików na szczytny cel by poszło
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/05/09 18:53 #1217

  • Moody
  • Moody Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 20
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: -2
Mieszkam niedaleko i uważam, że rondo jest tam bardzo potrzebne. Masa wypadków większych i mniejszych już tam była. Aczkolwiek myślałem, że najpierw wybudowane będzie rondo przed przejazdem w okolicach ulicy Mariańskiej. Uważam, że tam jest ono bardziej potrzebne.
Napomykając o nazwę ronda to uważam, że wszystkie propozycje, poza "inne", były nie bardzo trafione. Drogi Mlecznej? Bosz... a co to za nazwa? Ktoś dobitnie skomentował to po artykułem. Dlaczego w sondzie nie było, właśnie, zwyczajnie propozycji "rondo Sokólskie". Zresztą.... jak dla mnie to może ono nazywać się choćby "Rondo Nr1". Ważne, że będzie. Żywię jednak nadzieję, że Rada nie wynajdzie jakiejś debilnej nazwy.
Jednak przechodząc tamtędy niemal codziennie, zauważyłem coś co mnie zaniepokoiło. Być może się mylę, ale po pierwsze wydaje mi się, że ulica Kolejowa , po modernizacji, będzie węższa. A liczyłem, że szersza. Bo skoro jak robić to robić. Po drugie: nie wiem dokładnie jak szeroki będzie przejazd rondem, ale z tego rzuca się przeciętnemu przechodniowi to wyglądami, że wąsko tam będzie. Pół biedy latem (chociaż też nie wiem jak przejedzie tamtędy duża ciężarówka), ale zimą to może być masakra. Tak więc oby nie okazały się to bezmyślnie wydane pieniądze.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/06/12 07:17 #1358

  • Jorguś
  • Jorguś Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 27
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -4

Załącznik mediuml69rnu554c502e4a731fa74353.jpg nie został znaleziony

Ostatnio zmieniany: 2012/06/12 07:18 przez Jorguś.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/06/12 07:23 #1359

  • Jorguś
  • Jorguś Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 27
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -4


Znakomity pomysł.
Ronda na całym świecie powstają jak grzyby po deszczu bo są bezpieczniejsze i bezkolizyjne. Jadąc od strony dworca prosto, nic nie widać bo drogę zasłania płot i o wypadek naprawdę bardzo łatwo.

Ostatnio zmieniany: 2012/06/12 07:31 przez Jorguś.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie mam jedno po co te rondo na kolejowej? 2012/06/12 07:39 #1360

  • Jorguś
  • Jorguś Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 27
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -4
.
Ostatnio zmieniany: 2012/06/12 07:46 przez Jorguś.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.091 seconds

REKLAMA

 

Facebook

Instagram