REKLAMA

 

TEMAT: Komentarze z Facebooka

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 16:16 #2654

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
Wydaje mi się, że myli Pan kilka pojęć. Jakość komentarzy, które się tu pojawiały nijak się ma do naszego obiektywizmu. Jeżeli uważa Pan, że nasze teksty nie są obiektywne, proszę o konkretne przykłady tej stronniczości. Zgadza się - zarządzanie komentarzami za pomocą FB ułatwia redakcji życie, chociażby pod względem prawnym. Plusami i minusami w dotychczasowym systemie komentarzy dało się manipulować i niektóre osoby nagminnie to wykorzystywały (np. przez resetowanie Neostrady lub zmianę numeru IP). Znakomicie zdaje Pan sobie z tego sprawę. Poza tym jest Pan wciąż "anonimowy" na tym forum, proszę się więc udzielać do woli.
Ostatnio zmieniany: 2013/03/06 16:19 przez admin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 16:22 #2655

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
Poza tym wzorowaliśmy się na takich portalach jak chociażby dorzeczy.pl czy natemat.pl (celowo podajemy przykłady z prawej i lewej strony sceny medialnej). Dyskusja toczy się tam w najlepsze. Dlaczego nie mielibyśmy brać przykładu z największych portali?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 17:09 #2656

  • recpro
  • recpro Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Thank you received: 16
  • Oklaski: 3
czyli chodzi też o rozruszanie forum ;) w każdym razie gro osób ograniczy komentowanie artykułów jak i z pewnością nie przeniesie dyskusji na forum, z prostej przyczyny, komentuję to co widzę i robię to we właściwym miejscu, w danej chwili (działając impulsywnie), jeśli nie mam takiej możliwości, robić tego (przenosić na forum) nie będę z prostego powodu - braku czasu czy zwyklego lenistwa...
oczywiście zrobicie i robicie po swojemu (wasz portal wasze zasady)....
w tym miejscu kończę z mojej strony dyskusję bo zaczyna przypominać kopanie się z koniem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): monikaa

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 18:27 #2657

  • Śmietanka
  • Śmietanka Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: 0
i moja przygoda z tym portalem chyba się powoli kończy, nie mam i nie zamierzam mieć konta na fejsie, czyli jestem z automatu "wykluczony społecznie" ;)
a z tym poziomem komentarzy szczególnie w artykule o dziurach to faktycznie, podniósł się...
ale przyroda nie lubi próżni; skoro isokolka.eu się wypina na czytelników, to pewnie niedługo ktoś kumaty rozkręci nowy przyjaźniejszy portal... a biznes jest biznes, spadnie ruch, spadnie renoma (gdy taki potencjalny reklamodawca przeczyta ten topic to się raczej poważnie zastanowi) - spadną też wpływy z reklam
i tak na koniec rzucanie ochłapem (wara od komentarzy w artykułach, jak chcecie poszczekać macie zakopane gdzieś i mało używane forum) jest jakieś takie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej, recpro

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 18:50 #2659

  • wp24
  • wp24 Avatar
  • Offline
  • User is blocked
  • Posty: 12
  • Thank you received: 8
  • Oklaski: 0
Pan Admin odpowie na moje pytanie czy nie o baze GIODO ?? Portal robi się coraz bardziej dla nielicznych osób. Co do wyświetlania komentarzy to jest szybka zmiana wystarczy zmienić jeden wpis w pliku. Jak admin wymaga żeby komentarze byly z imienia i nazwiska to niech też redakcja podpisuje się z imienia i nazwiska. Z tego co wiem taki konkurencyjny portal powstaje i miałem okazję testować zabezpieczenia tego portalu to powiem że bije o głowę graficznie i funkcjonalnością.
Cenzura Cenzure Goni !!!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej, recpro

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 19:15 #2660

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
Nikt nie jest "wykluczony społecznie". Jeszcze raz powtórzę - znacznie gorsze uwagi dotyczące redakcji pojawiały się w sieci w ubiegłym roku, gdy umożliwiliśmy komentowanie tekstów tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Pozostawiamy do wyboru Czytelnikom różne możliwości wypowiadania się na temat otaczającej ich rzeczywistości. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na przejście na komentarze z FB, a nie na całkowite zamknięcie ich (poważnie rozważaliśmy ten pomysł). Doszliśmy do wniosku, że jeżeli ktoś ma zamiar powiedzieć coś interesującego, to nie będzie dla niego miało większego znaczenia, z jakiej platformy to uczyni.

Proszę też nie straszyć nas spadkiem oglądalności portalu, brakiem reklam i upadkiem witryny. Co ciekawe, przejście na nową platformę komentarzy sprawiło, że statystyki strony stały się jeszcze bardziej korzystne.

Z konkurencyjnym portalem chętnie się zapoznamy. Co do baz danych - w tej sprawie proszę zwrócić się do GIODO. I jeszcze jedno - iSokolka.eu NIGDY nie wypięła się na Czytelników. Mamy nadzieję, że pozostanie to wciąż ich ulubione miejsce w sieci.
Ostatnio zmieniany: 2013/03/06 19:16 przez admin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facehttp://isokolka.eu/compboo​ka 2013/03/06 19:48 #2662

  • wp24
  • wp24 Avatar
  • Offline
  • User is blocked
  • Posty: 12
  • Thank you received: 8
  • Oklaski: 0
Jaka możliwość musze zakładać konto na portalu który jest inwigilowany przez wiadome służby wiec wole wogóle nie komentować. Taka portal obrał droge ich sprawa efekty będa widoczne niedługo jak na portalu będą same newsy zero komentarzy.

A o baze GIODO pytam sie was a nie ich bo nie widze nigdzie informacji że baza jest zarejestrowana w GIODO bo żeby była taka informacja by się pojawiła.

Hmm Jakie poztawiliście mozliwości wypowiedzi ?? FB a sorry jescze facebook i fejs no i tyle. Pytanie poważne znam 4 starsze osobyktóre czesto się wypowiadaly madrze i na temata teraz nie mają takiej mozliwości bo nie zamierzają zakładać kont na innych portalach żeby skomentować newsa. To jest serwis informacyjny wiec powinna byc ogólnodostepny dostep do komentowania a nie tylko przez FB. Żalem muszę przyznać że kiedys portal mi sie podobała teraz stacza się po rowni pochylej. Ograniczenia dyskryminacja ja to tak odebieram. Niedługo trzeba bedzie najpierw polubic strone zeby moic czytac informacje. Powtarzam jeszcze raz na wielu portalach jest opcja komenatrze z fb i zwykle komentarze.
Cenzura Cenzure Goni !!!!!
Ostatnio zmieniany: 2013/03/06 19:58 przez wp24.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej, Mat, recpro, Jorguś, monikaa

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 19:53 #2663

  • Manyek
  • Manyek Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 23
  • Thank you received: 15
  • Oklaski: 4
admin napisał:
...przejście na nową platformę komentarzy sprawiło, że statystyki strony stały się jeszcze bardziej korzystne...

Dlaczego akurat tylko i wyłącznie FB? W sieci sporo jest portali społecznościowych, gdzie Internauci mają swoje konta i są do nich przywiązani. Sądzę, że takie powiązanie komentarzy z kontem na FB diametralnie nie przyczyni się do bardziej merytorycznej dyskusji. Ot chociażby proszę spojrzeć na ten artykuł: www.isokolka.eu/wiadomosci/3-sokolka/440...o-od-czytelnika.html i na sześć (6!) komentarzy jednego Internauty. Jak się to ma do dyskusji pod artykułem? Nic innego, jak zwykły spam.

Poza tym - może i najlepszym wyjściem byłoby całkowite zlikwidowanie komentarzy. Byłby tylko czysto informacyjny portal. Proszę też zwrócić uwagę na sposób dodawania komentarzy na portalach Współczesnej i Porannego. Każdy nowo rozpoczęty komentarz pod artykułem automatycznie zakłada temat na Forum. Rozwiązanie o niebo lepsze od aktualnie istniejącego na iSokolka. Wszak, jak nadmieniają poprzednicy, jeśli ktoś się uprze, aby nadal trollować, nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć lewe konto na FB i czynić swą powinność.

Tak więc na dzień dzisiejszy owe rozwiązania w kwestii komentowania są raczej do niczego... Portal zamiast coś zyskać - stracił.

Pozdrawiam...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej, Mat, recpro, karo, monikaa

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 20:35 #2666

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
Dajcie spokój, recpro dobrze podsumował - to jest kopanie się z koniem i nikogo na żadną litość nie weźmiemy :P Róbcie lewe konta na FB typu "Biggus Dickus" i komentujmy do woli...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 21:21 #2667

  • Jorguś
  • Jorguś Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 27
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -4
Drogi Panie Administratorze. Bardzo zniechęcił Pan wielu użytkowników isokolka.eu do zaglądania na stronę i informowania się o tym co się dzieje w naszej gminie. Nie mam portalu społecznościowego Facebook i nie chcę mieć. Tym sposobem ograniczył Pan moją wolność słowa. A przecież istnieje bardzo prosty sposób na tych, którzy obrażają innych i używają niecenzuralnych słów, tak jak jest na innych forach.

1. Usuwać ich komentarze tak jak było robione do tej pory
2. Albo po prostu ich zbanować na zawsze.

Proste, prawda ?

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej, monikaa

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 22:08 #2668

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
Problem polegał na tym, że osoby, których konta były blokowane/usuwane zakładały je po raz kolejny. Wprowadzenie komentarzy z FB utrudnia takim ludziom działanie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 22:34 #2669

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
Jak widać w bardzo krótkim czasie piotrek udowodnił w artykule na temat wiatraków, że nic i nikt mu niczego nie utrudnia :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/07 00:20 #2670

  • MONSTERA
  • MONSTERA Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Thank you received: 5
  • Oklaski: 0
Bla, bla, bla..............


пожывиeм, увидим
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/07 05:38 #2672

  • Jorguś
  • Jorguś Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 27
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -4
admin napisał:
Problem polegał na tym, że osoby, których konta były blokowane/usuwane zakładały je po raz kolejny. Wprowadzenie komentarzy z FB utrudnia takim ludziom działanie.
Nie przekonał mnie Pan i myślę, że wielu innych również.
Lepiej powinno się pomyśleć o takim rozwiązaniu, które uniemożliwiałoby ponowne założenie skrzynki dla osoby, której już raz ją usunięto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/07 05:48 #2673

  • Jorguś
  • Jorguś Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 27
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -4
wp24 napisał:
Pan Admin odpowie na moje pytanie czy nie o baze GIODO ?? Portal robi się coraz bardziej dla nielicznych osób. Co do wyświetlania komentarzy to jest szybka zmiana wystarczy zmienić jeden wpis w pliku. Jak admin wymaga żeby komentarze byly z imienia i nazwiska to niech też redakcja podpisuje się z imienia i nazwiska. Z tego co wiem taki konkurencyjny portal powstaje i miałem okazję testować zabezpieczenia tego portalu to powiem że bije o głowę graficznie i funkcjonalnością.
Podaj link do tego portalu, bo ja osobiście rezygnuję z isokolka.eu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.088 seconds

REKLAMA

 

Facebook

Instagram