Wydarzenia i imprezy. Styczeń 2017

Wydarzenia i imprezy w Sokółce i powiecie sokólskim. Styczeń 2017.

* * *

2 STYCZNIA

Spotkanie z cyklu „Przystanek Historia” odbędzie się w Sokółce. Przewidziano projekcję spektaklu telewizyjnego pt. „Stygmatyczka” oraz promocję książki „Wszystko marność oprócz kochania Boga. Szczegóły w tekście: Wszystko marność oprócz kochania Boga. Siostry od aniołów w sowieckich łagrach. Przystanek Historia w Sokółce.

* * *

5 STYCZNIA

w Pubie Blues&Rock u Matczaka zagra Marcepan & Marecki (Hipis z Bieszczad). Początek o godz. 20.

* * *

6 STYCZNIA

Ulicami Sokółki przejdzie Orszak Trzech Króli.Po raz pierwszy zorganizowano go w ubiegłym roku. Ideą przedsięwzięcia jest przedstawienie Prawdy o Objawieniu Pańskim w formie. Orszak jest przedstawieniem ulicznym, podczas którego na każdej stacji odgrywana jest scena opowiadająca o narodzeniu Chrystusa. Uczestnicy idą ulicami miasta, śpiewając kolędy. Więcej informacji w tekście: Orszak Trzech Króli po raz drugi w Sokółce.

* * *

Już niebawem wyznawcy prawosławia oraz chrześcijanie obrządku wschodniego obchodzić będą święto Narodzenia Jezusa Chrystusa.
Harmonogram świątecznych nabożeństw w dekanacie sokólskim dostępny jest w tekście: W oczekiwaniu na Boże Narodzenie [PLAN NABOŻEŃSTW].

* * *

8 STYCZNIA

Akcja charytatywna „Gramy dla Zuzi” odbędzie się w Dąbrowie Białostockiej. Wśród atrakcji: turniej piłki nożnej, w którym wezmą udział Straż Graniczna, Old Stars Jagiellonii, Samorządowcy z Dąbrowy, Starostwo Powiatowej, Dąb Dąbrowa Białostocka oraz piłkarze Jagiellonii. Koncert zagrają Veneto, Beat it, Ad Rem i wielu innych. Początek meczów o godzinie 11 na hali Zespołu Szkół. Koncerty rozpoczną się o godzinie 14 w kinie „Lotos”.

* * *

13 STYCZNIA

W Pubie Blues&Rock u Matczaka zagra Mirek Leszko. Początek o godzinie 19:30.

* * *

14 STYCZNIA

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli zaprasza na popołudnie z poezją dla dzieci autorstwa Krystyny Gudel. Spotkanie, które odbędzie się w sali „Płomyk” uświetnią dzieci czytające, recytujące i śpiewające wiersze z najnowszego tomu Krystyny Gudel pt. „Którędy do domu?”. Odbędą się również wierszowane zabawy, będzie słodki poczęstunek. Początek o godzinie 13.

* * *

15 STYCZNIA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sokółce

Sztab w Sokółce, utworzony przy Sokólskim Ośrodku Kultury, zaprasza na koncert, podczas którego będzie można zobaczyć m.in.: zespół taneczny „Kadryl”, chór z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, zespół wokalny „Miniatura” z Gimnazjum nr 1 w Sokółce, Rockalizacja - występy zespołu uczniów, „Projekcja" - koncert rock&roll

Początek koncertu o godzinie 15. Zabawa potrwa do godziny 20. Od rana 17 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek. Szczegóły w tekście: Będą stoiska z militariami, licytacje i koncert w kinie. WOŚP zagra w Sokółce.

* * *

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Białostockiej

W niedzielę 18 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze w Dąbrowie, Zwierzyńcu, Różanymstoku i Nowym Dworze. O godzinie 13 w kinie „Lotos” rozpocznie się koncert zespołów, pokazy zumby, a także występy solistów. Szczegóły w tekście: W kinie Lotos zagra kilkanaście zespołów. Finał WOŚP w Dąbrowie Białostockiej.

* * *

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Suchowoli

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, w Suchowoli przy Zespole Szkół utworzony został sztab 25. Finału WOŚP. Będzie zbiórka pieniędzy do puszek, koncert w kinie Kometa i Światełko do Nieba. Więcej informacji w tekście: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suchowoli [PROGRAM].

* * *

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sidrze (14, 15 stycznia)

Pieniądze do puszek zbierać będzie 32 wolontariuszy na terenie gmin Sidra, Kuźnica i Janów. Będzie kiermasz słodkości, dyskoteka i światełko do nieba. Więcej informacji w tekście: WOŚP w Sidrze będzie grała trzy dni.

* * *

W Janowie zostanie rozegrana II kolejka Otwartej Ligi Halowej. Przy okazji będzie prowadzona zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek meczów o godzinie 9. Szczegóły w tekście: Piłkarze zagrają dla WOŚP.

* * *

Odbędzie się referendum w sprawie budowy w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego. Lokale komisji ds. referendum otwarte będą od godziny 7 do 21. Szczegóły: Informacja o referendum wojewódzkim w sprawie budowy w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego. ULOTKA.

* * *

Kalendarium w uzupełnieniu.

Tags:

Facebook

Instagram