Wiadomości

 

Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej oskarżony

Akt oskarżenia w sprawie Stanisława Małachwieja trafił do sądu w Sokółce (iSokolka.eu)Akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Sokółki Stanisławowi Małachwiejowi oraz funkcjonariuszowi Straży Miejskiej Krzysztofowi J. skierowała do Sądu Rejonowego w Sokółce łomżyńska prokuratura.

- Akt oskarżenia odnosi się do zdarzeń z 20 maja 2010 roku. Stanisław M. bezprawnie wpłynął na funkcjonariusza Straży Miejskiej i wskazał rodzaj kary, która miała być wymierzona. Krzysztof J. wykonał zaś bezprawne polecenie. Obaj przekroczyli w ten sposób swoje uprawnienia - mówi Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. - Chodzi o niedozwolone parkowanie, za które powinien być wystawiony mandat, skończyło się zaś na pouczeniu.

Chodzi o czyn z artykułu 231 par. 2 Kodeksu karnego.

Artykuł ten brzmi: "§ 1 Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

Sprawę prowadzić będzie wydział karny Sądu Rejonowego w Sokółce.

Aktualizacja godz. 13.43: - Nie będę tej informacji komentował, nie na tym etapie. Sprawa musi się zakończyć - powiedział Stanisław Małachwiej. Burmistrz Sokółki zgodził się też na podawanie jego pełnego nazwiska oraz wizerunku.

(is)


Blogi reklamowe

Dawna Sokólszczyzna

Szybkie newsy

Sonda

Jakie masz plany na wakacje (urlop)?

Facebook

Forum - najnowsze

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.