Wiadomości
Please update your Flash Player to view content.

Kiedy będzie wiosna? Ostatni tydzień mrozów

Wiosna coraz bliżej (sxc.hu)To takie wrażenie, jakby w blokach startowych stali zawodnicy i czekali na sygnał - mówi Waldemar Sieradzki, nadleśniczy z Poczopka. Już wiadomo, kiedy zrobi się zdecydowanie cieplej.

Według długoterminowych prognoz pogody (podanych przez serwisy pogodynka.pl oraz twojapogoda.pl), najbliższy tydzień będzie bardzo mroźny jak na tę porę roku. Temperatura w nocy będzie spadać nawet do minus 10, minus 11 stopni. Najchłodniej będzie w środę i czwartek nad ranem. Od piątku niewielkie ocieplenie, możliwe są też opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W najbliższą niedzielę już przez całą dobę utrzyma się dodatnia temperatura, zaś w poniedziałek za tydzień wzrośnie ona nawet do plus 10 stopni. W czwartek 15 marca ma być plus 13 stopni przy słonecznej pogodzie. Jeszcze cieplej - plus 15 stopni - będzie według prognoz w niedzielę 18 marca.

- Obserwujemy zmiany w zachowaniu ptaków, widać ich wzmożoną aktywność. Te, które przyleciały do nas na zimę z północnego-wschodu, wróciły już do siebie. Przyleciał już pierwiosnek. Wiosna nadchodzi nieuchronnie - mówi Waldemar Sieradzki. - Sokoły wędrowne, których reintrodukcję (ponowne wprowadzenie na stare miejsca bytowania - red.) będziemy prowadzić, zniosły pierwsze jajo - dodaje.

(is)

Czytaj też:

Wilki czują już zew wiosny

Please update your Flash Player to view content.
Please update your Flash Player to view content.
Please update your Flash Player to view content.

Dawna Sokólszczyzna

  • 1942 rok. Rozbiórka dzownnicy

Sonda

Czy posługujesz się mową prostą?

Facebook

Forum - najnowsze

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.