Kiedy będzie wiosna? Ostatni tydzień mrozów

Wiosna coraz bliżej (sxc.hu)To takie wrażenie, jakby w blokach startowych stali zawodnicy i czekali na sygnał - mówi Waldemar Sieradzki, nadleśniczy z Poczopka. Już wiadomo, kiedy zrobi się zdecydowanie cieplej.

Według długoterminowych prognoz pogody (podanych przez serwisy pogodynka.pl oraz twojapogoda.pl), najbliższy tydzień będzie bardzo mroźny jak na tę porę roku. Temperatura w nocy będzie spadać nawet do minus 10, minus 11 stopni. Najchłodniej będzie w środę i czwartek nad ranem. Od piątku niewielkie ocieplenie, możliwe są też opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W najbliższą niedzielę już przez całą dobę utrzyma się dodatnia temperatura, zaś w poniedziałek za tydzień wzrośnie ona nawet do plus 10 stopni. W czwartek 15 marca ma być plus 13 stopni przy słonecznej pogodzie. Jeszcze cieplej - plus 15 stopni - będzie według prognoz w niedzielę 18 marca.

- Obserwujemy zmiany w zachowaniu ptaków, widać ich wzmożoną aktywność. Te, które przyleciały do nas na zimę z północnego-wschodu, wróciły już do siebie. Przyleciał już pierwiosnek. Wiosna nadchodzi nieuchronnie - mówi Waldemar Sieradzki. - Sokoły wędrowne, których reintrodukcję (ponowne wprowadzenie na stare miejsca bytowania - red.) będziemy prowadzić, zniosły pierwsze jajo - dodaje.

(is)

Czytaj też:

Wilki czują już zew wiosny


Dawna Sokólszczyzna

  • Sokółka tonęła w zieleni

Szybkie newsy

Sonda

Czy zgodziłbyś (zgodziłabyś) się na osiedlenie imigrantów z Bliskiego Wschodu na Sokólszczyźnie?

tak - 11%
nie - 84.3%
nie wiem - 3.2%
nie obchodzi mnie to - 1.2%

Wszystkich głosów: 893
Głosowanie dla tej ankiety zakończyło się w dniu : luty 9, 2016

Facebook

Pogoda

Pogoda Sokółka z serwisu

 © iSokolka.eu. Internetowa gazeta powiatu sokólskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt z redakcją: redakcja@iSokolka.eu, kontakt z działem handlowym: reklama@iSokolka.eu.