30 maja odbyły się w Białymstoku XIX Mistrzostwa Podlasia Taewkwon-do szkół podstawowych i gimnazjów. Rywalizowali ze sobą taekwondocy z czterech klubów województwa podlaskiego, wśród nich również adepci z Lipska i Dąbrowy Białostockiej.
Organizator przygotował dwie konkurencje dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsze dzieci z klas I-II rywalizowały w konkurencji układów formalnych oraz pokonując tor przeszkód. Starsze grupy wiekowe prezentowały się w układach i technikach specjalnych.
Reprezentanci Podlaskiej Szkoły Taekwon-do "Ko-Dang" Lipsk oraz Podlaskiego Centrum Sportów Walki w Dąbrowie Białostockiej zdominowali rywalizację, zdobywając w sumie 32 medale, w tym dziewięć złotych, siedem srebrnych i 16 brązowych. Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodki upominek.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Julia Kułak z Dąbrowy Białostockiej, która wygrywając obie swoje konkurencje została najlepszą zawodniczką turnieju.
Tegoroczny sezon startowy jest już na finiszu, sportowcom pozostały już tylko dwa wyjazdy: 6-7 czerwca na Profesjonalną Ligę Taekwon-do 5 w Pruszczu Gdańskim oraz Mistrzostwa Polski Juniorów 12-13 czerwca w Rybniku.
Nasz udział w Mistrzostwach Podlasia możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Lipsku, Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej oraz Starostwa Powiatowego w Sokółce - informuje Tomasz Leszkowicz, trener młodych sportowców z Lipska i Dąbrowy Białostockiej.
Miejsca medalowe:
Tor sprawnościowy dziewcząt rocznik 2006:
1. Karina Fiedorowicz – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Aniela Zielepucha – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Iga Rzemiszewska – sekcja Taekwon-do Wasilków
3. Wiktoria Kaziukiewicz – PST „Ko-Dang” Lipsk
Tor sprawnościowy dziewcząt 2007-2008:
1. Oliwia Dakowicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Elwira Adamska – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Liliana Dakowicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Wiktoria Szostko – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy dziewcząt klas I-II 0-10 kup:
1. Natalia Pisanko – sekcja Taekwon-do Wasilków
2. Julia Jamrozik – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Wiktoria Szostko – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Wiktoria Wiśniewska – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy dziewcząt klas I-II 9-8 kup:
1. Aniela Zielepucha – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Karina Fiedorowicz – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Wiktoria Kaziukiewicz – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Oliwia Bałtyk – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Tor sprawnościowy chłopców rocznik 2006:
1. Jakub Jarmusik – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Filip Matwiejczyk – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Paweł Zieziula – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Sebastian Sobolewski – PST „Ko-Dang” Lipsk
Tor sprawnościowy chłopców rocznik 2007-2008:
1. Eryk Nietupski – sekcja Taekwon-do Wasilków
2. Artur Adamski – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Bartosz Nudrzewski – sekcja Taekwon-do Wasilków
3. Bartosz Andrukiewicz – PCSW Dąbrowa Białostocka
Układy chłopców klas I- II:
1. Paweł Zieziula – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Sebastian Sobolewski – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Filip Matwiejczyk – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Jakub Jarmusik – PST „Ko-Dang” Lipsk
Układy dziewcząt klas III-V 10-8 kup:
1. Natalia Rybnik – sekcja Taekwon-do Wasilków
2. Magdalena Romanowska – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Oliwia Prończuk – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Natalia Lenkiewicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy dziewcząt klas III-V 7 kup i powyżej:
1. Julia Kułak – PCSW Dąbrowa Białostocka
2. Natalia Żwirko – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Gabriela Chomiczewska – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Diana Dederko – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy dziewcząt klas VI i gimnazjum:
1. Gabriela Sztukowska – PCSW Dąbrowa Białostocka
2. Wiktoria Łukaszewicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Patrycja Lipska – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Katarzyna Trzaska – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy chłopców klas III-V 10-9 kup:
1. Marcin Kozub – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Hubert Han – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Aleksander Janowicz – sekcja Taekwon-do Wasilków
3. Krystian Magnuszewski – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy chłopców III kl. 8 kup i powyżej:
1. Jakub Romanowski – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Maksymilian Rutkowski – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Mikołaj Wróblewski – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Filip Prończuk – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy chłopców klas IV-V 8 kup i powyżej:
1. Kacper Bogdanowicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Rafał Werder – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Kamil Borodziuk – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Jakub Prochorski – sekcja Taekwon-do Wasilków
Układy chłopców klas VI i gimnazjów:
1. Paweł Chomiczewski – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Piotr Protasiewicz – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Maciej Toczyłowski – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Maciej Budnik – PCSW Dąbrowa Białostocka
Techniki specjalne dziewcząt 10-7 kup:
1. Julia Kułak – PCSW Dąbrowa Białostocka
2. Natalia Rybnik – sekcja Taekwon-do Wasilków
3. Natalia Kułak – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Magdalena Romanowska – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Techniki specjalne dziewcząt 6 kup i powyżej:
1. Wiktoria Łukaszewicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Gabriela Chomiczewska – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Gabriela Sztukowska – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Patrycja Lipska – PCSW Dąbrowa Białostocka
Techniki specjalne chłopców 10-7 kup:
1. Jakub Prochorski – sekcja Taekwon-do Wasilków
2. Filip Prończuk – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Jakub Romanowski – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Krystian Magnuszewski – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Techniki specjalne chłopców 6 kup i powyżej:
1. Piotr Protasiewicz – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Kacper Bogdanowicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Paweł Chomiczewski – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Rafał Werder – MUKS „Stoczek 45” Białystok.
Najlepszy zawodnik: Kacper Bogdanowicz – MUKS „Stoczek 45” Białystok, najlepsza zawodniczka: Julia Kułak – PCSW Dąbrowa Białostocka.
Organizatorem turnieju był MUKS "Stoczek 45" Białystok.
opr. (is)
Zawody taekwon-do w Białymstoku. Zdjęcia dzięki uprzejmości Tomasza Leszkowicza: