Nabożeństwa w cerkwiach prawosławnych dekanatu sokólskiego

Nabożeństwa i święta w cerkwiach prawosławnych dekanatu sokólskiego.

Cerkiew pw. św. ap. Jana Teologa w Dąbrowie Białostockiej

Boska Liturgia: Niedziela o godz. 9.00

Św. parafialne:
21 maja; Akafist o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00
9 października; Akafist o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Święcenie grobów:
Pierwsza sobota po Wielkanocy; Boska Liturgia o godz. 9.00, święcenie grobów od godz. 11.00
1 listopada; Boska Liturgia o godz. 9.00, święcenie grobów od godz. 11.00

* * *

Cerkiew pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie

Boska Liturgia: Niedziela (3 razy w miesiącu) o godz. 9.00

Św. parafialne:
3 Dzień Świąt Wielkanocnych; Boska Liturgia o godz. 10.00

Ważne święta w parafii:
Św. Eliasza - 2 sierpnia; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

* * *

Cerkiew Filialna pw. św. Jana Chrzciciela w Siderce:

Boska Liturgia (1 raz w miesiącu) o godz. 9.00

Święto parafialne - 7 lipca; święcenie grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Ważne święta, święcenia grobów:
1 sobota po wielkanocy, Boska Liturgia o godz. 8.00, święcenie grobów od godz. 10.00

Ścięcie głowy św. Jana Chrzciciela - 11 września; Boska Liturgia o godz. 8.00, święcenie grobów od godz. 10.00
1 listopada, Boska Liturgia o godz. 8.00, święcenie grobów od godz. 10.00

* * *

Cerkiew pw. Św. Jerzego w Jurowlanach:

Boska Liturgia: Niedziela (1 raz w miesiącu), o godz. 10.00

Św. parafialne:
6 maja; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

* * *

Cerkiew na cmentarzu pw. św. św. Borysa i Gleba w Jurowlanach

Św. parafialne - pierwsza niedziela po 6 sierpnia; święcenie grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Święcenie grobów:
1 niedziela po Niedzieli Przewodniej (2 tygodnie po Wielkanocy), święcenie grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 11.00

* * *

Cerkiew pw. Św. Anny w Kruszynianach

Boska Liturgia: Niedziela (3 razy w miesiącu) o godz. 10.00

Św. parafialne:
7 sierpnia; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Święcenie grobów:
1 sobota po Wielkanocy, święcenie grobów od godz. 13.00
Przewodnia Niedziela - (tydzień po Wielkanocy); św. grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 11.00
Ścięcie głowy św. Jana Chrzciciela - 11 września; święcenie grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 10.00
1 niedziela po 1 listopada; święcenie grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

* * *

Cerkiew pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krynkach

Boska Liturgia: Niedziela godz. 9.00

Św. parafialne:
21 września; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Ważne święta w parafii:
Wniebowstąpienie Pańskie - 40 dni po Wielkanocy; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

* * *

Kaplica pw. św. Antoniego Wielkiego w Krynkach:

Św. parafialne - 26 czerwca; Boska Liturgia o godz. 10.00, święcenie grobów od godz. 10.00

Święcenie grobów:
Przewodnia Niedziela (tydzień po Wielkanocy); Boska Liturgia o godz. 10.00, święcenie grobów od godz. 11.30
1 listopada; Boska Liturgia o godz. 10.00, święcenie grobów od godz. 11.30

* * *

Cerkiew filialna pw. Położenia Ryzy Matki Bożej w Ozieranach Wielkich:

Św. parafialne - 15 lipca; Boska Liturgia o godz, 9.00, po liturgii procesja z obrzędem święcenia pól.

Święcenie grobów:
3 dzień Wielkanocy; Boska Liturgia o godz, 9.00, święcenie grobów od godz. 10.30

* * *

Cerkiew pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy      

Boska Liturgia: Niedziela godz. 9.30

Św. parafialne:
27 września, Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00 

Święcenie grobów:
1 sobota po wielkanocy, Boska Liturgia o godz. 8.00, święcenie grobów o godz. 10.00 oraz od godz. 15.00
Przewodnia Niedziela (tydzień po Wielkanowy), Boska Liturgia o godz. 8.00, święcenie grobów o godz. 10.00
1 listopada, Boska Liturgia o godz. 8.00, święcenie grobów o godz. 10.00

* * *

Cerkiew pw. Św. Mikołaja w Nowym Dworze

Boska Liturgia: Niedziela godz. 9.30

Św. parafialne:
22 maja, Akafist o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Ważne święta w parafii:
Pokrow Przenajświętszej Bogurodzicy - 14 października, Akafist o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Święcenie grobów:
Przewodnia Niedziela (tydzień po Wielkanocy); święcenie grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 9.30
śww. Kosmy i Damiana - 14 listopada; święcenie grobów od godz. 8.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

* * *

Cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Ostrowie Północnym

Boska Liturgia: Niedziela godz. 10.00

Św. parafialne:
28 sierpnia; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00; Boska Liturgia o godz. 10.00

Ważne święta w parafii:
Pohrebienije Bogurodzicy - 30 sierpnia, Nabożeństwo o godz. 17.00

* * *

Kaplica pw. Św. Włodzimierza w Ostrowie Północnym:

Św. parafialne 28 lipca; święcenie grobów od godz. 9.00; Boska Liturgia o godz. 10.00

Ważne święta, święcenia grobów:
Przewodnia Niedziela (tydzień po Wielkanowy); święcenie grobów od godz. 14.00
Przewodni poniedziałek, święcenie grobów od godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00
1 listopada, święcenie grobów od godz. 9.00, Św. Liturgia o godz. 10.00

* * *

Cerkiew Filialna pw. Narodzenia Św. Proroka Jana Chrzciciela w Starej Grzybowszczyźnie:

Św. parafialne 7 lipca; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00; Boska Liturgia o godz. 10.00

Ważne święta, święcenia grobów:
Św. Eliasza - 2 sierpnia; Akafist o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00
Przewodnia Niedziela - (tydzień po Wielkanocy); święcenie grobów od godz. 9.00; Boska Liturgia o godz. 10.30
Ścięcie głowy św. Jana Chrzciciela - 11 września; święcenie grobów od godz. 9.00; Boska Liturgia o godz. 10.30

* * *

Cerkiew pw. Św.Św. ap.ap. Piotra i Pawła (Samogród, Suchynicze 80)

Boska Liturgia: Niedziela (co 2 tygodnie) o godz. 9.00
Św. parafialne:
12 lipca; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Święcenie grobów:
Przewodnia Niedziela (tydzień po Wielkanocy); Boska Liturgia o godz. 9.00, święcenie grobów od godz. 12.00
1 listopada; Boska Liturgia o godz. 9.00, święcenie grobów od godz. 12.00

* * *

Cerkiew pw. św. Jerzego w Wierzchlesiu

Boska Liturgia: Niedziela (co 2 tygodnie) o godz. 10.00

Św. parafialne:
6 maja; Małe Święcenie Wody o godz. 9.00, Boska Liturgia o godz. 10.00

Święcenie grobów:
Św. Jerzego - 6 maja; Boska Liturgia o godz. 10.00, święcenie grobów od godz.12.00
Śww. Kosmy i Damiana - 14 listopada; Boska Liturgia o godz. 10.00, święcenie grobów od godz.12.00

* * *

Facebook

Instagram