REKLAMA

 

TEMAT: Komentarze z Facebooka

Komentarze z Facebooka 2013/03/05 17:06 #2637

  • Manyek
  • Manyek Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 23
  • Thank you received: 15
  • Oklaski: 4
No tak, niedługo to żeby otworzyć lodówkę, trzeba będzie zalogować się do "twarzoksiążki". A co z osobami, dla których FB nie jest potrzebny w jakikolwiek sposób do życia? Ot taki przykład: spodobał mi się artykuł, chciałbym dopisać ciekawostkę pod artykułem w komentarzu, ale... Ale nawet i tu potrzebny jest inny portal społecznościowy :(

Skomentuj, korzystając z: między innymi Hotmail. No i zonk, Hotmail także musi być połączony z FB...
Idę do lodówki, ale boję się ją otworzyć...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mat, KR50, recpro, Jorguś, monikaa, MONSTERA

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 18:15 #2638

  • MONSTERA
  • MONSTERA Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Thank you received: 5
  • Oklaski: 0
Manyek napisał:
Idę do lodówki, ale boję się ją otworzyć...

Także czuję się "osaczony"... :dry:

Jeżeli istnieje coś takiego jak : "Redakcja zastrzega sobie możliwość usuwania komentarzy, które naruszają prawo i dobre obyczaje. Będziemy też blokować użytkowników, którzy nie będą przestrzegać naszego regulaminu oraz netykiety."
To po kiego grzyba mam się ujawniać z imienia i nazwiska?? :blink:

"Za utrudnienia wszystkich przepraszamy" - trochę jest to niepoważne traktowanie "innych" użytkowników forum jak i całego portalu !!

Ale co ja tam wiem...
Ostatnio zmieniany: 2013/03/05 18:29 przez MONSTERA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Manyek, Mat, KR50, recpro, monikaa

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 18:26 #2639

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
Jeżeli chce Pan skomentować artykuł poprzez konto w iSokolka.eu, może Pan to zrobić właśnie w taki sposób jak teraz - poprzez wpis na forum. Musieliśmy zdecydować się na wprowadzenie takiego rozwiązania, ponieważ docierało do nas wiele skarg na "hejt" i trolli krytykujących wszystkich i wszystko. Jeżeli ktoś będzie już chciał to robić, niech to robi na własne konto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 20:24 #2640

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
Nie dziwo, że Mark Zuckerberg w tak krótkim czasie stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie skoro choćby isokolka.eu próbuje być nowoczesna i poprzez zmiany próbuje wymusić założenie konta na FB. Co do Admina i jego tekstu o trolach - dobre sobie, piotrek jak będzie chciał trollować to i tak to zrobi, FB nie istnieje od zawsze i jakoś internet radził sobie świetnie bez niego... Od lat internet tworzą inne wielkie portale informacyjne, na których nie trzeba mieć konta na FB żeby coś skomentować, a jedyną integracją z tym portalem jest co najwyżej możliwość "lajkowania" artykułów... Ja konta na FB nie posiadam i posiadać zamiaru nie mam, ale widze że z biegiem lat sytuacja wymusi na mnie stworzenie konta, ponieważ strace wiele przywilejów, które będą dostępne dla osób jedynie z kontem na wspaniałym FB...

Adminie - a co niby ma weryfikować FB? Ja nigdzie nie podaje swoich danych osobowych w internecie, a więc i bez nich mógłbym założyć konto na FB i co nie mógłbym sobie trollować gdybym chciał tak obleganego przez trolli isokolka.eu?

Lepiej byście się zajęli aktualizacją wersji forum i wstawieniem captcha przy zakładaniu konta tak aby spamboty nie mogły zakładać kont i rozsyłać bzdur po forum, a nie jakieś bzdurne połączenia z FB, które tylko ograniczą możliwość komentowania artykułów ludziom bez konta na FB...

Dzisiaj w zamian za konto na FB bede mógł komentować artykuł
Jutro za chip pod skórą będzie niżej oprocentowany kredyt...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Manyek, mieszkaniec, Andrzej, KR50, recpro, Jorguś, monikaa

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 20:25 #2641

  • mieszkaniec
  • mieszkaniec Avatar
  • Offline
  • User is blocked
  • Posty: 30
  • Thank you received: 7
  • Oklaski: 5
admin napisał:
Jeżeli chce Pan skomentować artykuł poprzez konto w iSokolka.eu, może Pan to zrobić właśnie w taki sposób jak teraz - poprzez wpis na forum. Musieliśmy zdecydować się na wprowadzenie takiego rozwiązania, ponieważ docierało do nas wiele skarg na "hejt" i trolli krytykujących wszystkich i wszystko. Jeżeli ktoś będzie już chciał to robić, niech to robi na własne konto.

Po pierwsze nie wprowadziliście żadnej integracji z pejsbukiem. Integrację taką ma strona demotywatory.pl, szafa.pl i inne. To co zrobiliscie wy jest namiastką integracji i nie sluzy niczemu, bo rownie dobrze mozna na pejsbuku zalozyc fikcyjne konto i pisac do woli. Kazdy ma swoje zdanie i ma prawo je wyrazac, ci ktorzy mowia o takich hejterzy sami nie wiedza co mowia i co to wlasciwie znaczy. Zobaczymy czy nie zmienicie zdania jak wejscia na strone spadna - reklamodawcy beda nie pocieszeni i nie bedzie pieniedzy. Dla mnie isokolka juz nie istnieje i to jest moj ostatni wpis tutaj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej, Mat, KR50

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 21:03 #2642

  • MONSTERA
  • MONSTERA Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Thank you received: 5
  • Oklaski: 0
admin napisał:
Jeżeli chce Pan skomentować artykuł poprzez konto w iSokolka.eu, może Pan to zrobić właśnie w taki sposób jak teraz - poprzez wpis na forum.

Czyli każdy artykuł komentowany - nowy temat?? Fajnie... :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 21:07 #2643

  • wp24
  • wp24 Avatar
  • Offline
  • User is blocked
  • Posty: 12
  • Thank you received: 8
  • Oklaski: 0
jaka to integracja panie adminie ??? gotowa modyfikacja wystarczy 2 klikniecia i zainstalowane jest. Integracja była by wtedy jak było by trzeba podpiąć własnoręcznie kod API. A pozatym co z ludźmi którzy nie uzywają fb bo nie każdy chce aby jego dane były na swieczniku i odpowiednie sluzby wiedzialo wszystko o nim. A Druga sprawa na wielu portalach jest komenatrz z fb i zwykły komentarz i to jest integracja z serwisem. pozatym ja np nie uzywam żadnych serwisów społecznościowych czyli co teraz jestem gorszy bo nie mogę skomentować artykułu. Letka taka dyskryminacja osób starszych i tak zwanych trolli którzy nie mają konto na fb

a mam takie pytanie bo posiadacie taki zapis w regulaminie

Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez redakcję iSokolka.eu podanego na forum adresu e-mail zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności przepisami o ochronie danych osobowych.
i związku z tym Baza została zgłoszona do GIODO i i czy serwer spelnia warunki GIODO ??
Cenzura Cenzure Goni !!!!!
Ostatnio zmieniany: 2013/03/05 21:26 przez wp24.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 21:29 #2644

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
MONSTERA napisał:
admin napisał:
Jeżeli chce Pan skomentować artykuł poprzez konto w iSokolka.eu, może Pan to zrobić właśnie w taki sposób jak teraz - poprzez wpis na forum.

Czyli każdy artykuł komentowany - nowy temat?? Fajnie... :)

Nie każdy. Tak jak nie każdy nasz tekst był komentowany.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/05 22:19 #2645

  • wp24
  • wp24 Avatar
  • Offline
  • User is blocked
  • Posty: 12
  • Thank you received: 8
  • Oklaski: 0
wp24 napisał:

a mam takie pytanie bo posiadacie taki zapis w regulaminie

Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie przez redakcję iSokolka.eu podanego na forum adresu e-mail zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności przepisami o ochronie danych osobowych.
i związku z tym Baza została zgłoszona do GIODO i czy hosting posiada Umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych ??
Ponawiam pytanie :)
Cenzura Cenzure Goni !!!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 12:22 #2647

  • recpro
  • recpro Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Thank you received: 16
  • Oklaski: 3
ciekawe gdzie ten poziom merytoryczny w komentarzach pod artykułami? wystarczy spojrzeć na artykuł "Dziura przy dziurze" poziom merytoryczny po prostu mnie zabił ;)
skończyło się na tym że w ważnych sprawach komentarzy nie ma a w błahych poziom jest taki jak dany temat...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Manyek, Mat

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 12:58 #2649

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
Dodatkowo dzięki nowym komentarzom nie widać ile i czy wogóle ktoś skomentował artykuł. Czasami w komentarzach wywiązuje się dyskusja, a dzięki licznikowi widać czy sie ona rozwijała czy nie warto wchodzić kolejny raz w artykuł. Teraz nie widać nic.

Adminie, a zapytam jeszcze.

Maila o rzekomym trolingu czy hejtowaniu Was (redakcję) interesowały, a głosy sprzeciwu rozumiem, że są dla Was atakiem, a nie jakąś tam opinią? Bo jak narazie to ja widze, że na siłe staracie się argumentować swoje działanie, a nie konsultować czy się to ludziom podoba? Widać wiele głosów sprzeciwu i ktoś podrzucił dobry pomysł - sonda! Czy boicie jej się tak jak Tusk sondy ws. wprowadzenia euro bo z góry znacie jej wynik? Czy może wydaje Wam się że będzie mniej komentarzy do moderacji dzięki FB?
Ostatnio zmieniany: 2013/03/06 13:05 przez Mat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 14:03 #2650

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
Wszystko nas interesuje, także głosy sprzeciwu. Wyjaśnimy może jednak, na czym najbardziej nam zależy. "Światełko" zapaliło się nam, gdy pod - zdawałoby się - banalnymi tekstami zaczęły się pojawiać komentarze... jakby to ująć... nienawistne. Najlepszym przykładem jest tu tekst: www.isokolka.eu/wiadomosci/4-dabrowa-bia...k-u-na-pedek-pl.html i pierwszy wpis: "Zaorac i zabronowac ten pedek.W obecnej formie-to tylko wrzód na 4-ch literach budżetu gminy". I nie był to przypadek odosobniony. Sygnały o tym, że tego typu wypowiedzi internautów nie wychodzą na dobre portalowi docierały do nas z wielu miejsc. Jeżeli już ktoś pozwala sobie na wypowiadanie takich sądów, niech to robi z otwartą przyłbicą. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na zmianę systemu. Jesteśmy świadomi, że nie ma w tym przypadku jedynego i najlepszego rozwiązania. Sondy na ten temat nie przeprowadzimy, bowiem decyzja w sprawie komentarzy została już podjęta i byłoby to działanie bezprzedmiotowe. Pozostawiamy natomiast forum dostępne dla zarejestrowanych użytkowników. Jest to także miejsce dla Pana.
Ostatnio zmieniany: 2013/03/06 14:09 przez admin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 14:08 #2651

  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 37
  • Thank you received: 4
  • Oklaski: -8
Przypomnę też, jaki krzyk podniósł się w lutym ubiegłego roku, gdy wprowadziliśmy możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Pisano o łamaniu wolności słowa, ograniczaniu swobód obywatelskich, itp. itd.

Tymczasem tematu tak wtedy, jak i teraz by nie było, gdyby nie komentarze kilku, góra kilkunastu osób. Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi użytkownicy odnosili się do siebie z wzajemnym szacunkiem, mimo różniących ich poglądów. Nie zależy nam natomiast na wpisach osób, które logują się tylko po to, by oczerniać, wymyślać i ziać nienawiścią.

Przyjęte obecnie rozwiązanie temu ma właśnie służyć. Co do edytowania liczby komentarzy widocznych na stronie głównej - pracujemy właśnie nad uruchomieniem takiego rozwiązania.
Ostatnio zmieniany: 2013/03/06 14:23 przez admin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 14:28 #2652

  • recpro
  • recpro Avatar
  • Offline
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Thank you received: 16
  • Oklaski: 3
wydaje mi się że bardziej ma to służyć łatwiejszej moderacji...
poza tym powiedzmy że poruszany jest np. temat szpitala i nie wyobrażam sobie że obecni pracownicy z imienia i nazwiska będą się wypowiadać na temat restrukturyzacji, zarządzania czy spraw związanych z otoczeniem bojąc sie o negatywną reakcję zarządu... często mamy odmienne zdanie na dany temat ale nie zawsze idzie to z tym że możemy publicznie nasze przekonania głosić a pewna anonimowość zapewnia zgłaszanie problemów...
co do trolowania, jaki problem stanowi stworzenie lipnego konta na fb i hulaj dusza do momentu zbanowania IP...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komentarze z Facebooka 2013/03/06 14:29 #2653

  • Mat
  • Mat Avatar
  • Offline
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Thank you received: 22
  • Oklaski: -9
Przykład Adminie, który podałeś nie jest nienawistny tylko jest prywatną opinią! Powiat sokólski jest to mała społeczność, która w większości się zna. Anonimowość sprzyja braku zahamowań, ale również FB nie gwarantuje braku "nienawistnych" komentarzy i napewno czas to zweryfikuje! Anonimowość daje możliwość poznania opinii których osoby podpisane imieniem i nazwiskiem nie odwarzą się napisać (nie mówie o obrażaniu ale np. o pilnowaniu naszych władz gdy np. ktoś coś widział). Wg. mnie to jest zwykłe "zamykanie japy" przez FB. Ale z drugiej strony to Wasza sprawa ale uważam, że skoro ktos zwać się chce dziennikarzem to powinien być obiektywny, a takie działanie uważam, że jest walką z obiektywizmem. W starym systemie z możliwością oceny komentarza również użytkownicy szybko weryfikowali sensowość opinii poprzez plusy lub minusy i nikogo taki wg. Was hejt jw. nie ruszał...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): recpro, monikaa
Time to create page: 0.089 seconds

REKLAMA

 

Facebook

Instagram